امروز شهر وارد بحران جدیدی شد.

فرزاد مشکینی عضو هیئت رئیسه شورای شهر گفت:پس از انتخاب سرپرست شهرداری، در دستور کار 9 جلسه انتخاب شهردار آمده است که به جز جلسه 158 که موجب انتخاب میکائیل فیضی به عنوان شهردار شد همین 5 نفر(1 نفر بیشتر و کمتر) یا غایب بوده اند و یا ترک جلسه کرده اند. مشکینی ادامه داد:پس […]

فرزاد مشکینی عضو هیئت رئیسه شورای شهر گفت:پس از انتخاب سرپرست شهرداری، در دستور کار 9 جلسه انتخاب شهردار آمده است که به جز جلسه 158 که موجب انتخاب میکائیل فیضی به عنوان شهردار شد همین 5 نفر(1 نفر بیشتر و کمتر) یا غایب بوده اند و یا ترک جلسه کرده اند.

مشکینی ادامه داد:پس از ایرادی که هیئت تطبیق به نحوه انتخاب فیضیIMG_6967 وارد کرد بارها هیئت رئیسه درخواست جلسه ویژه برای انتخاب مجدد کرده اند که هیچ وقت به نتیجه ای نرسیده است.

این عضو شورای شهر گفت: جالب است بدانید علی رغم اینکه 11 عضو شورای شهر در پایان جلسه رسمی مصوبه تشکیل جلسه فوق العاده در روز دوشنبه را امضاء کردند در تاریخ 4 بهمن ماه 5 نفر از اعضای شورای شهر طی نامه کتبی با متن ذیل خطاب به هیئت رئیسه خواستار برگزاری جلسه در 6 بهمن شدند(متن نامه):
اینجانبان امضاء کنندگان، با توجه به اهمیت انتخاب شهردار درخواست جلسه جداگانه برای روز چهارشنبه 6 بهمن با اعلام لیست کاندیداها و اعلام برنامه های آنها 24 ساعت قبل از جلسه شایسته است در این زمینه اقدامات لازم را مبذول فرمایید، در صورت حل مشکل انتخاب مهندس میکائیل فیضی(انتخاب قبلی) تا قبل از جلسه ایشان به عنوان شهردار رسمیت خواهند داشت.

مشکینی ادامه داد:هیئت رئیسه هم برای احترام به این اعضا موافقت کرد به خواست این عزیزان جلسه فوق العاده امروز برگزار شود، با این حال بدون اطلاع قبلی و درخواست مرخصی در جلسه حاضر نمی شوند ، طبق بررسی که بنده حسب وظایفم انجام داده ام برخی از اعضای شورای شهر طی 4/5 ماه بیش از 12 جلسه غیبت داشته اند که طبق آیین نامه داخلی شورا موجه یه غیر موجه بودن این غیبت ها را اعضای شورا تعیین می کنند.

مشکینی با اشاره به نامه ارسالی امروز فرمانداری گفت: امروز با این در خواست، شهر وارد بحران جدیدی شد چرا که طی این نامه عنوان شده است با توجه به ماده ۷۱ و ۷۳ قانون اختیارات شورای شهر تمدید سرپرستی شمس الدین نجفیان غیر قانونی بوده و مسولیت آن متوجه هیئت رئیسه شورای شهر است و باید از فعالیت ایشان به عنوان سرپرست اجتناب گردد.

فرزاد مشکینی با دفاع از عملکرد هیئت رئیسه گفت:اگر پس از انتخاب سرپرست هیئت رئیسه اقدامی برای تعیین شهرداری نمی کرد مسولیت داشت این در حالی است که در دستور کار 9 جلسه انتخاب شهردار آمده است.

نظرات کاربران (1)

  1. عزیز تقی زاده

    باسلام . برابر تبصره ذیل ماده 73 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشور ، حکم سرپرستی برای سه ماه میباشد ولی برای تمدید آن تقریبا قانون سکوت کرده ولی مصادیق زیادی قبلا درکشور وجود دارد که برای یک دوره سه ماه دیگر تمدید شده واین اتفاق افتاده است .
    ولی ای کاش برای اطمینان خاطر سرپرست محترم و به منظور پشرفت برنامه های شهری حکم انتصاب ایشان قطعی میشد . ضمن اینکه برای مدت باقی مانده ازعمرشورا کسی که بخواهدخارج ازساختارشهرداری این مسئولیت را بپذیرد خیلی منطقی به نظر نمی رسد . انشاالله که خیر باشد . عزیز تقی زاده حیدرآبادی . معاون شهردار محلات