امام جمعه میاندوآب؛
تاریخ: 18:48 :: 2018/03/07
اقدام عملی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی انجام نشده است

امام جمعه میاندوآب گفت: در ارتباط با اقتصاد مقاومتی قوانین و مصوبه‌های مختلفی تصویب و به اندازه کافی از نظر تئوری کار شده است با این حال در عمل، اقدام ملموسی صورت نگرفته است. حجت الاسلام حمید حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس، با اشاره به تأکید چهار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی در […]

امام جمعه میاندوآب گفت: در ارتباط با اقتصاد مقاومتی قوانین و مصوبه‌های مختلفی تصویب و به اندازه کافی از نظر تئوری کار شده است با این حال در عمل، اقدام ملموسی صورت نگرفته است.
حجت الاسلام حمید حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس، با اشاره به تأکید چهار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام های نوروزی و شعارهای سال بر اقتصاد مقاومتی، گفت: در ارتباط با اقتصاد مقاومتی قوانین و مصوبه‌های مختلفی تصویب و به اندازه کافی از نظر تئوری کار شده است با این حال در عمل، اقدام ملموسی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی و معیشتی اظهار کرد: نارضایتی عمومی از نرخ بالای بیکاری، کاهش تولید ملی و تعطیلی کارخانجات و … است.

حجت الاسلام حسن زاده با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی به بحث اقتصاد درون‌زا تاکید شده است، افزود: زمانی می‌توان از میزان موفقیت و اجرای اصول اقتصاد مقاومتی صحبت کرد که کارخانجات در کشور از تمام ظرفیت خود استفاده کرده و سالانه چندین کارخانه در نقاط مختلف کشور افتتاح یا حداقل کلنگ‌زنی شوند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه حاشیه‌سازی در دولت بیش از عملکرد آن است، تصریح کرد: دولت که خود یکی از بزرگترین منتقدان دولت‌های پیشین است با گفتن حرف‌های هنجارشکن به دنبال حاشیه‌سازی به جای انجام اقدامات کاربردی است.

وی تصریح کرد: دولتی که خود را منتقد سایر دولت‌ها می‌داند چگونه منتقدان خود را بی‌عقل خطاب می کند درحالی که همه حق انتقاد از دولت را دارند.

حجت الاسلام حسن ‌زاده با اظهار اینکه انتقادات از عملکرد ضعیف دولت در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری مربوط به گروه و قشر خاصی نیست، تصریح کرد: انتقادها به واسطه عدم رضایت مردم از دولت است و به قشر و گروه خاصی خلاصه نمی ‌شود.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه در موضوع اقتصاد مقاومتی مجلس هم مانند دولت دچار حاشیه‌سازی شده است، ادامه داد: نمایندگان مجلس در دو سال اخیر وظیفه اصلی خود را فراموش کرده و به جای پرداختن به موضوعات کلان کشور روی مسائل فرعی تمرکز کرده‌اند.

وی اذعان داشت: متاسفانه نمایندگان مجلس برای جلب آرای مردم در دور بعدی انتخابات مجلس بر روی مسائلی که بعد نمایشی و مانور دارد، تمرکز کرده اند که این امر قابل قبول نیست