عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی هستند

مدیر کل اداره امور عشایر آذربایجان غربی:عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی هستند. بهرام زینال زاده در گفت و گو با خبرنگار میاندوآب پرس گفت؛عشایر قشری زحمت کش و کم هزینه برای دولت و تولید کننده و به معنای کامل کلمه مصداق اقتصاد مقاومتی هستند. مدیر کل اداره امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه […]

مدیر کل اداره امور عشایر آذربایجان غربی:عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی هستند.

بهرام زینال زاده در گفت و گو با خبرنگار میاندوآب پرس گفت؛عشایر قشری زحمت کش و کم هزینه برای دولت و تولید کننده و به معنای کامل کلمه مصداق اقتصاد مقاومتی هستند.

مدیر کل اداره امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیکاری در بین عشایر بسیار کم است گفت: با وجودی که عشایر فقط سه ونیم درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند،حدود 25درصد تولیدات پروتئینی استان توسط همین عشایر انجام می شود.

وی ادامه داد:16هزار تن از 45 هزار تن گوشت تولید استان را هم عشایر تولید می کنند، 50 هزار تن شیر،3 هزار تن پشم و در مجموع تولیدات باغی و زراعی این قشر زحمت کش در سطح استان سالانه به بیش از 320 هزار تن می رسد.

زینال زاده به راههای عشایری میاندوآب هم اشاره کرد و گفت: قول می دهیم در اولین فرصت نسبت به بهسازی راههای منتهی به باداملو اقدام کنیم و امیدواریم عشایر امسال در کوچ ییلاقی خود راحت از این مسیرها رفت و آمد کنند.

این مسئول گفت: به هر حال عشایر کوچ می کنند و تلاش می کنیم راهها و آب شرب این قشر را فراهم کنیم و خوشبختانه هیئت دولت هم برنامه های ویژه ای برای تحصیل، مهارت آموزی و بحث های فرهنگی و اجتماعی مصوباتی داشته است که امیدواریم با اجرایی شدن آنها قدم خوبی در راستای کمک به عشایر برداشته شود.

مدیر کل اداره امور عشایر آذربایجان غربی به فرهنگ ها و سنن عشار هم اشاره کرد و گفت: باید تمام تلاش خود را برای حفظ و احیای فرهنگ های قدیمی مان به کار ببنیدم.