دوره آموزشی طرح ارتقاء و تحول فردی و اجتماعی طرح امید در زندان میاندوآب برگزار شد

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی ، در راستای تقویت امنیت اجتماعی و فردی و به منظور کاهش آسیب رفتارهای پرخطر ، با حمایت و مساعدت  اکبری رئیس اداره زندان شهرستان میاندوآب اولین دوره آموزشی طرح ارتقاء و تحول فردی و اجتماعی تحت عنوان طرح امید […]

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی ، در راستای تقویت امنیت اجتماعی و فردی و به منظور کاهش آسیب رفتارهای پرخطر ، با حمایت و مساعدت  اکبری رئیس اداره زندان شهرستان میاندوآب اولین دوره آموزشی طرح ارتقاء و تحول فردی و اجتماعی تحت عنوان طرح امید در زندان میاندوآب آغاز گردید .

محمد حسن زاده  مسئول اجرایی این طرح در زندان اعلام کرد : این دوره در طول سال  برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری آن را بیان مشکلات زندانیان از زبان خودشان و سپس آگاهی دادن ، بازخورد و جهت دادن اطلاعات بیان شده در قالب گفتگو و مشاوره گروهی با سایر افراد حاضر در جلسه عنوان نمود و خاطر نشان کرد: از این طریق زندانی می تواند خود را بهتر بشناسد و به نحوه رفتارهای فردی خود بهتر آشنا شود .

وی افزود : منابع و کتب مورد استفاده در این کلاس ها را می توان به منابع آموزشی سازمان زندانها برای مددجویان  اشاره نمود . وی یادآور شد زندانیان در ابتدای هر جلسه و کلاس با ذکر و یاد خداوند به خواندن نیایش پرداخته و با توکل و ایمان به پروردگار و برقراری عقد اخوت در میان خود سعی می کنند تا به همکاری و کمک یکدیگر بر مشکلات فائق آیند.

حسن زاده مسئول فرهنگی و تربیتی  زندان میاندوآب همچنین با بیان این نکته که طرح امید و کلاس آموزشی تنها مخصوص زندان نبوده و قابل انتقال به سایر اقشار جامعه نیز می باشد  خاطر نشان کرد که این کلاسها با همکاری سایر نهاد های فرهنگی شهرستان برای خانواده و فرزندان مددجویان برگزار گردد.