هفته دهم لیگ برتر فوتبال

تراکتورسازی با پیروزی در دربی صدرنشین شد/ بازگشت تیم قلعه‌نویی به مسیر برد

تراکتورسازی در هفته دهم لیگ برتر فوتبال با دو گل ادینیو از سد همشهری‌اش گسترش فولاد گذشت و به صدر جدول این رقابت‌ها بازگشت.

به گزارش میاندوآب پرس، در یکی از دیدارهای آغازین هفته دهم لیگ برتر فوتبال، امروز پنجشنبه تراکتورسازی در دربی تبریز مقابل همشهری‌اش گسترش فولاد به پیروزی دو بر صفر دست یافته و موقتاً به صدر جدول این رقابت‌ها صعود کرد.

این دیدار از ساعت ۱۴:۴۵ در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز برگزار شد و هر دو گل تراکتورسازی را ادینیو مهاجم برزیلی این تیم به ثمر رساند.

مهاجم برزیلی تراکتورسازان ابتدا در دقیقه ۴۱ با پاس محمد ایرانپوریان گل نخست خود و تیمش را به ثمر رساند تا تیم قلعه‌نویی با همین گل برنده به رختکن برود.

این بازیکن با شروع نیمه دوم و درحالی که تنها دو دقیقه از آغاز آن می‌گذشت یک بار دیگر موفق به گلزنی شده و تراکتورسازی را دو بر صفر پیش انداخت که در ادامه این نتیجه دست خوش تغییر نشد و سرخ پوشان تبریز این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتند.

ضمن اینکه در این دیدار بابک حاتمی بازیکن بومی گسترش فولاد در دقیقه ۹۰ در پی خطای شدید روی سعید آقایی از زمین بازی اخراج شد.

بدین ترتیب تراکتورسازی پس از دو بازی طعم پیروزی را چشیده و با ۲۰ امتیاز موقتاً به صدر جدول این رقابت‌ها بازگشت؛ در سوی مقابل نیز یاران کمالوند با متحمل شدن چهارمین شکست فصل خود، با ۹ امتیاز و یک پله نزول در رده یازدهم قرار گرفتند.

گروه داوری: داور: سیدرضا مهدوی – کمک‌ها: آرمان اسعدی و علی دودانگه

اخطار: مهدی کیانی، خالد شفیعی، کرار جاسم از تراکتورسازی و بابک حاتمی از گسترش فولاد

اخراج: بابک حاتمی(۹۰) از گسترش فولاد

گسترش فولاد: فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی، مسعود ابراهیم زاده، مگنو باتیستا، علیرضا نقی زاده، محمدرضا خلعتبری (محمدامین درویشی)، داریوش شجاعیان (یوسف سیدی)، رضا خالقی فر (علیرضا ارجمندیان) و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند

تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، سعید آقایی، هادی محمدی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، کرار جاسم (محمد مهدی زاده)، سروش رفیعی، محمد نوری (فرزاد حاتمی) و لوسیانو ادینیو (شهرام گودرزی)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

فوت تماشاگر فوتبال در بازی تراکتور سازی و گسترش فولاد تبریز

تماشاگر۴۱ ساله فوتبال در استادیوم بنیان دیزل بعلت هیجان، دچار ایست قلبی تنفسی شد.

وحید شادی نیا سرپرست روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت:ساعت ۱۶:۲۰عصر امروزدر جریان مسابقه فوتبال یکی از تماشاگران بعلت هیجان واسترس دچار ایست قلبی تنفسی شد.
وی افزود:علیرغم تلاش تیم اورژانس وادامه آن در بیمارستان شهید محلاتی متاسفانه مرد ۴۱ساله فوت کرد.