مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اعلام کرد

افزایش ۷۰ درصدی کشت کلزا در میاندوآب

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: امسال کشت کلزا نسبت به سال گذشته در این شهرستان ۷۰ درصد افزایش داشته است.

Champ de colza près de Planay en Côte-d'Or (Bourgogne, France)

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از فارس،محرمعلی دیانتی با اشاره به سطح زیر کشت کلزا در میاندوآب، اظهار داشت: امسال سطح زیرکشت کلزا در اراضی کشاورزی این شهرستان ۲۶۴ هکتار است.

وی با اشاره به افزایش کشت کلزا در میاندوآب، تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد سطح زیر کشت کلزا افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اذعان کرد: کشت کلزا نسبت به محصولات زراعی دیگر مقرون به صرفه است و میزان آب مصرفی در این محصول کمتر است و می‌تواند جایگزین بهتری برای محصولات زراعی باشد که نیاز به آب زیاد دارند و برای کشاورزان نیر از لحاظ اقتصادی بهتر است.

دیانتی با اشاره به اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود ۷۸۰ تن کلزا از اراضی کشاورزی این شهرستان تولید شود، خاطرنشان کرد: ۱٫۵ تن بذر کلزا در بین کشاورزان شهرستان میاندوآب توزیع شده که از خصوصیات این بذرها مقاومت در مقابل ریزش و سرما است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به ارقام بذرهای اصلاح شده، اظهار داشت: ۸۵ درصد از بذرهای توزیع شده در بین کشاورزان از ارقام هیبرید که شامل ارقام ناتالی، نپتون، هیدرو میل و دانوب است .

این مسؤول با بیان اینکه ۱۵ درصد از ارقام بذرهای توزیع شده از ارقام محلی است، تصریح کرد: این ارقام محلی شامل اکاپی و گابریلا است.

دیانتی اذعان کرد: ۴۵ تن کود شیمیایی نیز در بین کشاورزان میاندوآب توزیع شده که شامل کودهای ازته، فسفاته و پتاسه که در مرحله کاشت کلزا استفاده شده است.

وی اعلام کرد: برداشت زود هنگام کلزا و استفاده دوباره از اراضی کشاورزی برای کشت محصولات موجب تشویق بیشتر کشاورزان برای کشت این محصول می‌شود.