همایون هاشمی : اقدامات دولت‌ها برای رفع مشکلات خبرنگاران در حد شعار باقی مانده است

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس گفت: اقدامات دولت‌ها برای برطرف کردن مشکلات خبرنگاران در حد شعار باقی مانده است و تاکنون هیچ دولتی اقدام موثری برای حل مشکل خبرنگاران نکرده است.

file_73439

به گزارش میاندوآب پرس، همایون هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم به اهمیت برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در تهران پرداخت و اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی سبب توسعه رسانه‌ای در کشور می‌شود.

وی مطبوعات را واسطه بین مردم و حکومت خواند و تصریح کرد: رسانه چراغ راه دولت و حکومت است در حال حاضر رسانه‌ها در همه جای دنیا سیر توسعه را سپری می‌کنند و رسانه حتی به تنهایی می‌تواند برای ارزیابی یک کشور معیاری مهم به شمار آید.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی، نقش رسانه و مطبوعات را برای جامعه مفید و دارای جایگاه مثبت عنوان کرد و گفت: متاسفانه در برخی مواقع از رسانه‌ها استفاده‌های منفی می‌شود.

هاشمی شفاف‌سازی را از رسالت‌های مهم مطبوعات و رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: این نوع شفاف‌سازی‌ها در برخی بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی تاثیر داشته و مردم را از وضعیت جامعه آگاه می‌سازد چرا که رسانه زنجیره اتصال مردم به دولت است.

وی به برخی از دغدغه‌ها و مشکلات اصحاب رسانه پرداخت و خاطرنشان کرد: خبرنگاری جزو مشاغل سخت و پر از تهدید و چالش جامعه است در دولت گذشته تصمیماتی برای بیمه خبرنگاران گرفته شد چرا که این موضوع از مشکلات اصحاب رسانه به شمار می‌رود.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت‌های معنوی و مادی از خبرنگاران شد و گفت: باید بیمه خبرنگاران و تامین معیشت، امنیت شغلی و ارتقا شغلی این قشر از جامعه مورد توجه دولت باشد و خارج از شعار، تصمیماتی اتخاذ و به تعهدات عمل شود.

هاشمی تصریح کرد: متاسفانه برخی از دولت‌ها در دوران انتخابات وعده‌هایی را می‌دهند ولی در عمل اقدامی در آن راستا صورت نمی‌گیرد که در رابطه با مسائل و مشکلات اصحاب رسانه نیز این گونه عمل شده است.

وی افزود: چنانچه حمایت لازم از اصحاب رسانه به وجود آید این حرفه و شغل نیز همانند برخی از مشاغل دیگر در جامعه آسیب ندیده و به مخاطره نمی‌افتد.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی تامین معیشت اصحاب رسانه را در کیفیت کار آنها موثر خواند و اظهار داشت: امید است وزیر ارشاد حمایت‌ها و اقدامات لازم را در رابطه با ارتقا شغلی و برطرف کردن مشکلات اصحاب رسانه چه از نظر مادی و چه از معنوی انجام دهد.