درآمد تراکتورسازان از ۳۰۹۰ کمتر از ۱۰ درصد درآمد پرسپولیس

آمار دقیق ۳۰۹۰ توسط مدیر سامانه اعلام شد

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتور سازی، حسین نصر، مدیر سامانه ۳۰۹۰ طی گفت‌وگویی با اشاره به بهره‌برداری ۸۰ درصدی پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی از واریزی هواداران تیم‌ها اظهار داشت: با نظر آقای صدوقی مدیرعامل همراه اول نحوه تقسیم ۹۰ به ۱۰ است. یعنی ۱۰ درصد همراه اول و ۹۰ درصد باشگاه‌ها می‌برند. درصدی از ۹۰ درصد را ما به‌عنوان شرکت فنی نه شرکت واسطه برمی‌داریم.
وی افزود: بین ۲ تا ۴ درصد حق فنی مجموعه ماست. یعنی همه محتواها را بدهیم. یکسری موارد هرروز انجام می‌گیرد. کار سخت است و تا آخرین ساعات شب و صبح زود باید محتواها را بفرستند و دو، سه جا تأیید بشود و بعد برای مردم ارسال شود. این‌ها شامل خبرهای استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و… است و حجم بالایی از کار را دارد. حدود ۴ درصد هم شرکت پردیس برمی‌دارد یعنی از کل عدد، حدود ۲۰ درصد کم می‌شود و ۸۰ درصد به باشگاه می‌رسد.
نصر درباره تعداد اعضای باشگاه‌ها در سامانه ۳۰۹۰ خاطرنشان کرد: آقای قلعه‌نویی گفتند برای تراکتورسازی ۳۰ هزار نفر عضو سامانه شدند که کاملاً درست است و یوزرهای تراکتور ۳۲ هزار نفراست. آمار استقلال خیلی افت کرد به‌خصوص به خاطر آن سامانه ۳۰۴۰ و چیزی حدود ۲۰۰ هزار یوزر است. پرسپولیس یک مقدار بالاتر است ولی اصلاً به یک‌میلیون نفر نمی‌رسد. تعداد طرفداران این تیم برای مدتی به ۵۰۰ هزار نفر رسید، اما برگشت. الآن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر است.
مدیر سامانه ۳۰۹۰ با اشاره به درآمد حاصل باشگاه تراکتورسازی از حمایت هوادارانش گفت: باشگاه تراکتورسازی در حال حاضر چیزی حدود ۳۲ هزار یوزر دارد. بر اساس کف پرداخت که همان ماهی ۶ هزار تومان است، سامانه موردنظر ماهانه ۱۹۲ میلیون و سالانه ۲ میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومان از هواداران تراکتورسازی کسب درآمد می‌کند. ۸۰ درصد این رقم که سهم تراکتورسازان است، می‌شود سالی یک میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان.
وی ادامه داد: استقلال تهران الآن چیزی حدود ۲۰۰ هزار یوزر دارد، پس ۳۰۹۰ ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون و سالانه ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این تیم درآمدزایی می‌کند. اگر ۸۰ درصد این پول به استقلال برسد، آبی‌ها سالی ۱۱ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان درآمد خواهند داشت.
نصر افزود: تعداد هواداران پرسپولیس بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در این سامانه عضو هستند که با مبنای ۳۵۰ هزار نفر ۳۰۹۰ ماهانه دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون و سالانه ۲۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سرخ‌ها درآمد دارد. در این صورت سهم ۸۰ درصدی پرسپولیس هم می‌شود حدود ۲۰ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان.

با توجه به گفته‌های مدیر سامانه ۳۰۹۰ مشخص می‌شود که باشگاه تراکتورسازی باوجوداینکه پرطرفدارترین تیم شمال غرب کشور بوده و همواره هوادارانش به‌عنوان حامی معنوی پشت تیم خود بوده‌اند در سامانه ۳۰۹۰ درآمدی بسیار پایین‌تر از تیم‌های سرخابی دارد.
سرخ‌های فوتبال آذربایجان که در حال حاضر به‌عنوان مدعی قهرمانی در هر ۲ جام (لیگ برتر و جام حذفی) تلقی می‌شوند باید بتوانند ازنظر مالی نیز شرایطی یکسان و یا حتی بهتر از رقبای خود داشته باشند اما متأسفانه تاکنون درآمدی کمتر از ۱۰ درصد درآمد سرخ‌های پایتخت داشته است.
هواداران تراکتورسازی به‌عنوان یار دوازدهم تیم می‌توانند همچون گذشته به حمایت از تیم خود بیایند و تیم خود را تنها نگذارند.