میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » بالا بردن ضریب بهره وری آب در صنعت کشاورزی حوزه ی دریاچه اورمیه از اهداف اصلی وزارت کشاورزی است

بالا بردن ضریب بهره وری آب در صنعت کشاورزی حوزه ی دریاچه اورمیه از اهداف اصلی وزارت کشاورزی است

در تاریخ : 26 تیر 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 494
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
معاون امور زراعی وزیر جهادکشاورزی گفت:بالا بردن ضریب بهره وری آب در صنعت کشاورزی حوزه ی دریاچه اورمیه از اهداف اصلی وزارت کشاورزی است.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، عباس کشاورز، معاون وزیر امور زراعی وزیر جهادکشاورزی به همراه کریمی،  مدیر کل غلات و محصولات اساسی وزارت کشاورزی امروز در بازدید از واحد های فرآوری و بوجاری بذر شهرستان میاندوآب گفت: بالا بردن ضریب بهره وری آب در صنعت کشاورزی دریاچه اورمیه از اهداف اصلی وزارت کشاورزی است.
 کشاورز، با اشاره به اهمیت احیاء دریاچه ارومیه گفت: خشک شدن دریاچه ارومیه و انتشار ریز گردها، تهدیدی بسیار جدی برای کشاورزی استان آذربایجان غربی است از اینرو جلب مشارکت و همکاری جوامع محلی بویژه کشاورزان در این خصوص از ارکان اصلی اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه است.
 وی بر توسعه و ترویج کشت محصولات کم آب بر مانند زعفران و گل محمدی، نباتات علوفه ای کم آب بر نظیر تیریتیکاله و کشت مخلوط آن با جو و ماشک، تاکید کرد.
معاون وزیر کشاورزی، گفت؛ ما نمی خواهیم کشت چغندرقند را در اراضی حوزه آب ریز دریاچه ارومیه ریشه کن کنیم بلکه توسعه کشت نشائی چغندرقند و تغییر آرایش کشت به ۶۰*۴۰ که در حد قابل توجهی مصرف آب را در این محصول کاهش می دهد؛ از برنامه های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص است.
 وی بالا بردن ضریب بهره وری مصرف آب در بخش کشاورزی و حفظ و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی را دو هدف اصلی وزارت جهاد کشاورزی در راستای احیاء دریاچه ارومیه عنوان کرد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود