میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » احیائ (CPR) موفق توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ میاندوآب

احیائ (CPR) موفق توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ میاندوآب

در تاریخ : 18 تیر 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 387
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛
آقای ۶۴ ساله با فقدان تنفس و نبض “ارست قلبی تنفسی”توسط تکنسین های ۱۱۵ آقایان شهروز جعفری آذر و سینا نجاری با اجرای عملیات احیای پیشرفته قلبی و تنفسی نجات یافت.

دکتر شهرام احمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در این خصوص گفت: ساعت ۷:۰۱ صبح طی تماس با مرکز حوادث پزشکی ۱۱۵ شهرستان میاندوآب وضعیت بد اورژانسی آقای ۶۴ ساله با فقدان تنفس و نبض اطلاع داده شد.
بلافاصله پس از دریافت این گزارش، پرسنل عملیاتی پایگاه ۱۱۵ چهاربرج از موضوع ماموریت مطلع و در کمتر از پنج دقیقه بربالین بیمار حاضرشدند و با تلاش پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی این فرد به زندگی بازگشت.
دکتر احمدی ادامه داد: از آنجا که وضعیت بیمار در حین رسیدن تکنسینهای فوریت پزشکی، فاقد هرگونه علائم حیاتی و تنفسی بود، بلافاصله احیای قلبی و تنفسی پیشرفته برای بیمار شروع شد و پس از ۴۸ دقیقه تلاش بی وقفه علمی و موثر، بیمار خوشبختانه با ضربان قلب و تنفس طبیعی به زندگی دوباره بازگشت؛
همچنین پس از CPR موفق با انجام انواع روش‌های علمی و پزشکی ۲۰ دقیقه حیاتی دیگر سپری شد تا وضعیت بیمار stable شده و به بیمارستان حضرت فاطمه (س) منتقل گردد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب خاطر نشان کرد: افزایش ضریب موفقیت در ماموریت های اورژانس و احیای قلبی و ریوی بیماران و مصدومین جزء برنامه های ویژه حوزه فوریتهای پزشکی محسوب می شود و حداقل زمان رسیدن بر بالین بیمار و همچنین استفاده از تجهیزات مانیتورینگ و AED و الکتروشوک در آمبولانس های اورژانس 115 نیز بسیار مهم است و تلاش شده تا تعداد بیشتری از آمبولانس های اورژانس به این تجهیزات مجهز شوند و از سوی دیگر ارتقای سطح آموزشی و مهارتی پرسنل با برگزاری کلاس های آموزشی و کارگاهی مداوم در خصوص مباحث احیاء قلبی و ریوی هر ساله انجام و ارزیابی می شود.
شایان ذکر است، بیمار احیا شده، پس از بهبودی از تلاش و زحمات آقایان شهروز جعفری آذر و سینا نجاری دو تکنسین مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی میاندوآب تقدیر و تشکر کرد.
خبرنگار؛ فریده چتری
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود