» » خودکشی در 6 ماهه اول امسال نسبت به 6 ماهه سال گذشته در میاندوآب 2 برابر شده است

خودکشی در 6 ماهه اول امسال نسبت به 6 ماهه سال گذشته در میاندوآب 2 برابر شده است

در تاریخ : 11.10.48
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 595

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
فرماندار میاندوآب گفت:خودکشی در 6 ماهه اول امسال نسبت به 6 ماهه سال گذشته در میاندوآب 2 برابر شده است.
به گزارش میاندوآب پرس، ناصر امیری در جلسه ساماندهی امور جوانان میاندوآب گفت: الویت اول ما باید بها دادن به جوانان و بکارگیری آنها در سمت های مهم و تاثیرگذار نظام باشد ، وقتی به جوانان میدان داده شود امید هم در جامعه تزریق می شود، جوانان هم در 40 سال این انقلاب خود را ثابت کرده اند و هرجا کاری به آنها سپرده شده به نحو احسن از پس کار برآمده اند.
فرماندار میاندوآب گفت: وقتی تحقیقات میدانی انجام می دهیم شاهد هستیم که کارمند 30 ساله در نوشتن تقاضا برای امور خودش هم ناتوان است واین برمی گردد به اینکه جوان پروری نشده است .
وی ادامه داد: جوانان ما در صحنه های ورزش حضور فعال دارند و در دانشگاهها غالباً برخورد با جوانان با افراط و تفریط همراه است که این موجب شده است در برخی موارد از امر به معروف و نهی از منکرها هم دور شویم و یا در برخی موارد با مارک زدن ها و برخورد چکشی موجب بدبینی جوانان می شویم.

ناصر امیری گفت: جلسات برای این تشکیل می شود که مصوبه داشته باشد و به مصوبات عمل شود، جلسات برای رفع تکلیف و اینکه رسانه ها بنویسند فلان جلسه برگزار شد تشکیل نمی شود، هر مسئولی باید جلسه آینده گزارش عملکرد خود در مقابل مصوبات جلسه را ارائه کند.
وی ادامه داد: اینکه بیکاری جوانان در کشور وجود دارد همه آگاه هستیم و باید نظام برنامه ریزی جامه ای برای رفع این مشکل داشته باشد ، اینکه ما بگوییم می توانیم تمام بیکاران شهر را بکار گیریم حرف درستی نیست.
فرماندار میاندوآب گفت:در زمینه فرهنگ سازی و اعتقادات جوانان کارهای عملی جواب گو خواهد بود، وقتی فردی نمی تواند خودش را اصلاح کند چطور انتظار دارد که حرف هایش جوانان ما را اصلاح کند، مخصوصا در این ایام توجه و تبین اهداف قیام اباعبداله باید مورد توجه علمای ما قرار بگیرد.

امیری با اشاره به اینکه خودکشی در اسلام حرام است، گفت: هر چقدر هم فشارهای روانی و اقتصادی بر انسان غلبه کند نباید به خودکشی فکر کند ولی آمار خودکشی میاندوآب در 6 ماه اول امسال نسبت به 6 ماهه سال 96 دوبرابر شده است، اینها باید ریشه یابی شود که چرا با وجود کارهای انجام شده این آمار افزایش دوبرابری داشته است، کجای کار ما مشکل دارد.
فرماندار میاندوآب گفت: باید برای جوانان وقت بذاریم، اینکه گفته شود فضای مجازی و رسانه ها جوانان ما را از راه بدر کرده اند و هر کسی هم حرف زد به نوعی صدایش را خفه کنیم درست نیست، ما از چیزی ترسی نداریم اجازه دهید جوان حرفش را بزند، انتقاد کند استقبال هم می کنیم و باید به جوانان میدان دهیم، جوانی که نذاریم حرفش را بزند و اظهار وجود کند چطور انتظار داریم این جوان جذب نظام و انقلاب شود، چطور انتظار داریم این جوان دنبال احزاب و گروهک های ملحد نباشد.
وی گفت: ما باید جوانان را از طریق باورها و اعتقادات دینی به سمت نظام و انقلاب جذب کنیم، وقتی که فرد احساس کند نظام جهوری اسلامی جایگاهی برای جوانان دارد ، قطعاً به سمت این نظام خواهد آمد، مقام معظم رهبری همیشه ثابت کرده که ارزش فراوانی برای جوانان قائل است و مسئولان کشور هم باید اینگونه باشند.
ناصر امیری گفت: ما فرهنگی ایجاد کرده ایم که هر کسی با ما هم فکر و هم حذب است خوب است و هر کس با ما نیست بد است ، و جوان ما امروز می بینید بعد از گذشت 40 سال وضعیت چنین است با خودش تصور می کند بعد از 40 سال من به کجا خواهم رسید، این کار را نکنیم جوانان ما الگو پذیر هستند و باسواد و مطالعه، ما نمی توانیم این جوانان را گول بزنیم ، در مقابل تک تک آنها مسئول هستیم نخبگان و جوانان ما در کشورهای اروپایی و آمریکایی صاحب تفکر و منصب های حساس جهانی هستند برنامه ریزی برای آنها نداشتیم ولی امروز زمان غفلت نیست.
امیری گفت: هر فعالیتی بکنیم و هر کاری انجام دهیم اگر تقوا نداشته باشیم باخته ایم .
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود