» » 110 هزار جلد کتاب در کتابخانه های میاندوآب داریم و در یک سال گذشته 50 هزار نفر از این کتاب ها استفاده کرده اند

110 هزار جلد کتاب در کتابخانه های میاندوآب داریم و در یک سال گذشته 50 هزار نفر از این کتاب ها استفاده کرده اند

در تاریخ : 24.08.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 264
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان میاندوآب گفت: 110 هزار جلد کتاب در کتابخانه های میاندوآب داریم و در یک سال گذشته 50 هزار نفر از این کتاب ها استفاده کرده اند.
رامین وحدانی در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس با اعلام این خبر افزود: در سطح شهرستان 9 کتابخانه فعال وجود دارد که 7 کتابخانه عمومی و دو کتابخانه نیز مشارکتی است که 3886 نفر عضو فعال این کتابخانه ها هستند.
وحدانی به فرهنگ سازی کتابخوانی در جامعه هم اشاره کرد و گفت:برگزاری مسابقات کتابخوانی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش،قصه گویی و اجرای مسابقات جم خوانی کتاب و کتاب خوانی در مساجد با همکاری کانون فرهنگی هنری مساجد در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در جامعه است و از آنجایی که عمده درآمد کتابخانه ها از محل نیم درصد عوارض شهرداری ها ست و با توجه به عدم تخصیص این اعتبار در سال های اخیر توسط شهرداری میاندوآب، نتوانستیم کارهایی که بار مالی دارد انجام دهیم.

مسئول کتابخانه های عمومی میاندوآب در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت کنونی کتابخانه دهخدا گفت: این کتابخانه در سال 1340 تاسیس شده بود و با توجه به قدمت ساختمان حکم تخریب بنا صادر و توسط مراجع ذیصلاح اجرا شد و از سال 95 که مجبور به تخلیه ساختمان شدیم تمام کتاب های این کتابخانه در یک ملک اجاره ای انبار شده است و در این 14 ماهی که بنده مسئولیت گرفته ام تمام تلاشم را کردم تا این کتابخانه بازسازی و احیا شود.
وی ادامه داد: این کتابخانه در محل قبلی خود توسط اداره راه و شهر سازی ساخته خواهد شد و اعتبار 650 میلیون تومانی هم برای ساخت این بنا تخصیص یافته است و در حال حاضر در مرحله واگذاری به پیمانکار قرار دارد.
وحدانی از زمان احداث کتابخانه دهخدا حرفی نزد و گفت: من و مسئولان ارشد شهرستان به طور مستمر در حال پیگیری ساخته شدن این کتابخانه هستیم.
رامین وحدانی با اشاره به اینکه قرائت خانه ای در سطح شهرستان نداریم، گفت: عدم تمایل شهرداری میاندوآب علی رغم وجود مصوبه قانونی به احداث قرائت خانه موجب شده است، هر روز شاهد احداث قرائت خانه ای در شهر باشیم که بدون اخذ مجوز و با دریافت هزینه های گزاف موجب نارضایتی مردم شده اند.
وی حق عضویت سالیانه در کتابخانه های میاندوآب را ده هزار و پانصد تومن اعلام کرد و گفت:روزهای 24و 26 آبان به مناسبت هفته کتابخوانی عضویت در کتابخانه های سراسر کشور رایگان است و شعار امسال هفته کتابخوانی هم "حال خوش خواندن" است.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود