» » مطالبات میاندوآبی ها از رئیس جمهور توسط فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری طرح شد.

مطالبات میاندوآبی ها از رئیس جمهور توسط فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری طرح شد.

در تاریخ : 11.10.48
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 762
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مطالبات میاندوآبی ها از رئیس جمهور توسط فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری طرح شد.
در جلسه امروز شورای اداری شهرستان میاندوآب، که به ریاست عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور برگزار شد،ناصر امیری با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های میاندوآب، اظهار کرد: میاندوآب به دلیل موقعیت جغرافیایی و خاک و آب مساعد از شرایط ویژه و خاصی در سطح استان و منطقه برخوردار بوده و در طول تاریخ انقلاب اسلامی، وفاداری خود را به آرمان های نظام و انقلاب در صحنه های مختلف نشان داده اند.

فرمانداری میاندوآب با اشاره به اینکه مشکلات و درخواست های مردم میاندوآب در قالب کتابچه ای تهیه شده و تقدیم رئیس جمهور خواهد شد، گفت: از عمده مشکلات شهرستان، پایین بودن سرانه ورزشی شهرستان است که از جنابعالی می خواهیم پیگیر احداث ورزشگاه پنج هزار نفری که مصوب هم شده است، باشید و احداث سالن های ورزشی در روستاهای این شهرستان نیز دیگر خواسته مردم شهرستان است.
امیری تسریع در احداث جاده میاندوآب-میانه را خواستار شد و گفت: این جاده از سال 1370 در حال ساخت است و با گذشت بیش از 26 سال از آغاز احداث این جاده به سرانجامی نرسیده است، همچنین تخصیص اعتبار برای ساخت کنار گذر شمالی میاندوآب که جاده تبریز را به جاده مهاباد متصل می کند و هم اکنون با 60 درصد پیشرفت در انتظار تخصیص اعتبار برای ادامه کار مانده است.
وی با ابراز گلایه از عدم اختصاص بودجه به تکمیل فاضلاب شهری میاندوآب گفت: با گذشت 23 سال از آغاز عملیات فاضلاب شهری میاندوآب، فقط 53 درصد پیشرفت داشته است و نیازمند مساعدت دولت است و همچنین مطالعه و احداث فاضلاب شهرهای چهاربرج و باروق نیز دیگر خواسته مردم این منطقه است.
فرماندار میاندوآب خواستار تامین اعتبار لازم برای ساخت بیمارستان جایگزین بیمارستان عباسی شد و گفت: احداث این بیمارستان مصوبه شده است و در انتظار تخصیص بودجه است تا جایگزین بیمارستان فرسوده عباسی باشد و همچنین احداث پست برق 132 کیوواتی در منطقه مرحمت آباد از خواسته های مردم است.
معاون استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: لازم است بعد از گذشت 40 سال از انقلاب نسبت به احداث اداره گمرک و استاندارد در این شهرستان اقدام گردد تا وابسته به شهرهای همجوار نباشیم.
وی ادامه داد: تامین اعتبار برای احداث کتابخانه و قرائت خانه، کمک مالی به شهرداری برای خرید تجهیزات آتشنشانی، تسریع در ایجاد شهرک صنعتی صنایع پایین دست پتروشیمی و همچنین تحویل کمپ گردشگری نوروزلو به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که در سفر قبلی هم مصوب شده است و در این سفر هم خواستار اجرای مصوبه قبلی هستیم.

فرماندار میاندوآب ، استقلال مالی و اداری مرکز آموزش عالی شهید باکری را ضروری دانست و گفت: با توجه به ظرفیت های خوب موجود در جهت تبدیل این مرکز به دانشگاه در خواست پیگیری این مساله را داریم
امیری به اشاره عدم تحقق سیاست های ستاد احیای دریاچه اورمیه در میاندوآب ، گفت: در خواست می کنیم ضمن تلاش برای احیای دریاچه و تلاش برای حفظ محیط زیست گوشه ای از ایران و توجه به صنعت کشاورزی که درآمد 80 درصد مردم منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این راه است توجه ویژه داشته باشید.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود