» » روحیه میلیتاریستی در قوای سه‌گانه سوسو می‌زند

روحیه میلیتاریستی در قوای سه‌گانه سوسو می‌زند

در تاریخ : 06.09.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 223
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه میلیتاریستی در قوای سه‌گانه سوسو می‌زند گفت: در بخشی از نگرش‌های اصحاب انقلاب به وضوح نفوذ و رسوب به افکار مارکسیستی به چشم می‌خورد.
به گزارش میاندوآب پرس به نقل از فارس، جهانبخش محبی‌نیا در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (6 آذر 97) گفت: ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی است آیا می‌دانید شاخص‌های فرهنگی از شاخص‌های اقتصادی و سیاسی بسیار اسفبارتر و آزاردهنده است. 
نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضمن تاکید بر اقتدار نیروهای نظامی و بسیج و حفظ آمادگی نیروهای مسلح و تاکید آگاهانه و هوشمندانه بر بازدارندگی موشکی یادآور می‌شوم روحیه میلیتاریستی در قوه قضاییه، مجلس و قوه اجرائیه سوسو می‌زند. 
وی افزود: یادآوری می‌کنم انقلاب اسلامی با مردم آغاز شد و با مردم به پیروزی رسید جنگ را هم مردم اداره کردند یکی از عمده‌ترین دلایل شکست محمدرضا پهلوی، صدام و شوروی سابق،‌گم شدن سیاست و فرهنگ و اقتصاد و جامعه در جاه‌طلبی میلیتاریستی بود. عربستان و رژیم غاصب صهیونیستی نیز همین مسیر را تجربه می‌کنند انشاءالله همنشین کسانی باشند که لیاقتش را دارند. 
محبی‌نیا خاطرنشان کرد: در بخشی از نگرش‌ها و پیش‌داوری‌های اصحاب انقلاب نفوذ و رسوب افکار و ایده‌های مارکسیستی به وضوح به چشم می‌خورد. نگاه اسلام به پدیده‌های پیرامونی، دیالکتیکی نیز اسلام ماتریالیسم و ایده‌الیسم تاریخی را قبول ندارد که بر مبنای آن روابط خارجی را شکل دهد. ما نمی‌توانیم بر مبنای تضاد دیالکتیکی تاریخ را فرمان دهیم، مطلوب و پذیرفتنی نیست  فرد را با همین فلسفه فدای جامعه کنیم و هیچ اصالتی برای فرد و مسئولیت‌هایش قائل نباشیم. 
نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبادا پیامبر و علی را بگذاریم و ابوذر را مقتدای خویش کنیم ابوذر به عنوان صحابه مورد احترام است اما نمی‌توان او را نبی و امام خویش قرار داد. 
وی افزود: با وضعیتی که در برخورد با صاحبان سرمایه در کشور وجود دارد نمی‌توان به ایده خلق ثروت مقام معظم رهبری رسید. تا زمانی که حرمت سرمایه، املاک و دارایی مردم رعایت نشود رشد اقتصاد شعاری بیش نخواهد شد. 
محبی‌نیا خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های عمده امام حضور و نفوذ انجمن حجتیه در قدرت و حکومت بود آنها پیش روی جامعه وحشتناک‌ترین ایده‌ها را مطرح کردند. تمام تلاش و تقلایشان بر ان است فساد را گسترده‌تر کنند کارآمدی را از نظام بگیرند و با قفل بروکراسی،‌ سیاست و فرهنگ به زعم خویش تاریخ را به مسیر اصلی بازگردانند و اراده و تلاش را از انسان بگیرند. 
نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جماعتی که با نفاق به درون نظام رخنه کرده‌اند و مانع عقلانیت، خردگری و سیاست‌ورزی می‌شوند آنان که بزرگ شده خود نظام بوده‌اند شیفته قدرت باقی ماندند. اخلاق را ذبح کردند و بزرگترین اسیب را همین‌ها به نظام وارد کردند و الان هم در امنیت کامل به سر می‌برند. 
وی در پایان گفت: جاه‌طلبی میلیتاریستی خیانت انجمنی، غفلت پوپولیستی و مارکسیسم نفوذی حاصل نفوذ دشمن در جامعه است. پارلمان به جای تعریف و تمجید از شخصیت‌ها و خلق تعریف‌های بی‌جا مثل خلق پول پرقدرت برای ادارات و نهادها و اشخاص ای کاش فکری بر این اوضاع کند
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود