» » در جامعه ای که ظلم و جهل و نفاق حاکم باشد، نابود خواهد شد

در جامعه ای که ظلم و جهل و نفاق حاکم باشد، نابود خواهد شد

در تاریخ : 09.09.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 276
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
امام جمعه میاندوآب گفت:در جامعه ای که ظلم و جهل و نفاق حاکم باشد، نابود خواهد شد.
به گزارش میاندوآب پرس، حجت الاسلام حمید حسن زاده در خطبه های امروز نماز جمعه میاندوآب گفت: جامعه ای که در آن نماز سبک شمارده شود و شهوت و فساد جنسی در آن گسترده شود رو به اضمحلال و نابودی خواهد رفت.
امام جمعه میاندوآب ادامه داد: در جامعه ای که به جای خدمت به مردم به آنها خیانت شود، در جامعه ای که ظلم حاکم شود و حق مردمش خورده شود، آن جامعه نیست و نابود می شود همانگونه که خداوند در قرآن فرموده است: هیچ قومی را به نابودی نکشانده ایم مگر اینکه ظالم در میان مردم حاکم شده باشد.
وی با اشاره به وجودت وحدت در میان مسئولان شهرستان گفت: در این شهر مشکلی میان مسئولین وجود ندارد مگر اینکه از مسئولان استانی و کشوری به این شهرستان سفر کنند و تلاش کنند تخم نفاق در میان مسئولان این شهرستان بکارند که اگر لازم باشد اسامی این گونه مسئولان را هم به مردم اعلام خواهم کرد که نفاق از معظلات بزرگ جامعه است.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در اسلام "به من چه نداریم"گفت: امر به معروف و نهی از منکر نباید در جامعه فراموش شود.
وی گفت:از حجت الاسلام حسن زاده آملی پرسیده اند که امام زمان کی ظهور خواهد کرد و ایشان پاسخ می دهند امام زمان ظهور کرده است، ظهور امام زمان دو مرحله دارد که ظهور صغیر که همان انقلاب اسلامی بود اتفاق افتاده است و مقدمه ظهور کبیر است، افرادی که در این ظهور پشت رهبر این انقلاب باشند و گوش به فرمان وی باشند در زمان ظهور کبیر هم سرباز امام زمان خواهند بود.

حجت الاسلام حسن زاده مشکلات دیگر فعلی جامعه را آیین های سنگین و تشریفات مراسمات ازدواج و ختم اعلام کرد و گفت: مهریه سنگین در میان خانواده ها مِهر جاهلیت است ، در جامعه ای که مهریه های سنگین وضع می شود به سمت جاهلیت حرکت می کند و خانم هایی که مراسم به نمایش گذاشتن جهازیه ای که برای دختر خود تهیه کرده اند برگزار می کنند تا با این کار خون در جگر همسایه ها بکنند ، خود شیطان هستند و این کارها از نظر اسلام منفورو مظموم است و حرف من امام جمعه نیست.
وی ادامه داد: برگزاری مراسمات و مهمانی های عروسی با ریخت و پاش که غالباً همراه با اسراف است باعث می شود امروزه شاهد آن باشیم که در سطح شهرستان از هر 4 ازدواج یکی به طلاق می انجامد و بچه های طلاق افزایش می یابد، مراسمات شب اعیاد و شب چلله که برای نامزدها برگزار می شود کمر پسری که ازدواج کرده است را می شکند و دیگر توانی برای مراسمات عروسی باقی نمی گذارد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: در حالی که هر کسی را می بینیم از وضعیت اقتصادی جامعه گلایه می کند و از گرانی ها می نالد اما مراسمات و برگزاری مهمانی های هزاران نفری همچنان پابرجاست و این روزهای می شنویم برای منفورترین رویداد یک زندگی از دید خداوند ، جشن طلاق گرفته می شود و مانده ایم که با این شتاب به کجا می رویم.
امام جمعه میاندوآب در ادامه با بیان اینکه انسان های با تقوا به شیطان چراغ سبز نشان نمی دهند گفت: هم خداوند انسان را دعوت می کند و هم شیطان وقتی خودمان راه شیطان را انتخاب می کنیم باید خودمان را مذمت کنیم نه شیطان را که خداوند می فرماید مقصر خود شما هستید.
وی به 13 آذر روز بیمه هم اشاره کرد و گفت: پس از گذشت 40 سال از انقلاب نباید در این کشور حتی یک نفر هم بدون بیمه باشد و همه باید از خدمات بیمه ای بهره مند گردند.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود