» » رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی میاندوآب در سفر اعضای کارگروه اشتغال استان به این شهرستان

رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی میاندوآب در سفر اعضای کارگروه اشتغال استان به این شهرستان

در تاریخ : 26.09.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 350
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
فرماندار میاندوآب گفت:ماحصل سفر اعضای کارگروه اشتغال استان رسیدگی و رفع برخی مشکلات فعالان اقتصادی میاندوآب و تصویب دو مصوبه برای شهرستان بود.
به گزارش میاندوآب پرس ، ناصر امیری در جلسه کارگروه اشتغال استان که به میزبانی میاندوآب برگزار شد، گفت: طی 9 ماه گذشته 13 کارگروه اشتغال در شهرستان برگزار شده است که حاصل آن تصویب 483 طرح اشتغال فراگیر و 1650 طرح اشتغال روستایی بوده است.
امیری ادامه داد: 24 طرح اشتغال فراگیر با اشتغالزایی برای 276 نفر با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و یکصد میلیون تومان و 225 طرح اشتغال روستایی با اشتغالزایی مستقیم برای 462 نفر با اعتبار 11 میلیارد و 400 میلیون تومان در ماههای گذشته از سال پرداخت شده است.
وی به دلایل پایین بودن میزان جذب تسهیلات در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: عدم همکاری بانک ها ، محدود بودن فاصله زمانی مصوب شدن طرح تا تکمیل مدارک از سوی متقاضی ،عدم وحدت رویه بانک ها در اخذ مدارک و وثیقه، عدم پذیرش بعضی از طرح ها توسط بانک های عامل از عمده دلایل پایین بودن جذب تسهیلات در شهرستان است که انتظار داریم با تدبیر مسئولان و مدیران بانک ها این مشکلات کاهش یابد.

فرماندار میاندوآب به ماحصل سفر معاون استاندار آذربایجان غربی و مدیران کل مرتبط با کارگروه اشتغال استان به میاندوآب هم اشاره کرد و گفت:  سفر اعضای کارگروه اشتغال استان و رفع موانع تولید به میاندوآب موجبات حل مشکلات برخی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی میاندوآب را فراهم کرد، در جلسه ای که تشکیل شد مصوب شد  طرح MRI و سی تی اسکن به مبلغ 9 میلیارد و 900 میلیون تومان که برای 50 نفر هم اشتغالزایی خواهد داشت، با عاملیت بانک ملی پرداخت شود و همچنین پروژه نیروگاه خورشیدی 2مگاواتی فسندوز میاندوآب که نیاز به 14 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی دارد با موافقت اعضا به کارگروه کشوری ارجاع داده شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود