» » روابط ایران و آذربایجان همواره رو به گسترش بوده و اکنون نیز در دوران طلایی خود قرار دارد

روابط ایران و آذربایجان همواره رو به گسترش بوده و اکنون نیز در دوران طلایی خود قرار دارد

در تاریخ : 05.10.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 433
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان در نشست مشترک با استاندار آذربایجان غربی:روابط ایران و آذربایجان همواره رو به گسترش بوده و اکنون نیز در دوران طلایی خود قرار دارد.

به گزارش میاندوآب پرس، نشست مشترک مسئولان و فعالان اقتصادی آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان ظهر امروز با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و اکتای اسداف رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان در ارومیه برگزار شد.
شهریاری در این نشست گفت: آذربایجان غربی به لحاظ تاریخی، فرهنگی، دینی و سیاسی، نقاط مشترک بسیاری با جمهوری آذربایجان دارد؛ این پیوندهای مشترک، اهمیت و ضرورت توسعه روابط دو طرف را بیش از پیش نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه همکاری های دوجانبه ایران و آذربایجان در تمام زمینه ها رو به گسترش است، افزود: استان آذربایجان غربی نیز آمادگی دارد روابط خود را با جمهوری آذربایجان گسترش دهد.
مقام عالی استان با بیان اینکه محورها و زمینه های بسیار زیادی برای همکاری میان استان آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان وجود دارد، ادامه داد: کشاورزی، صنعت، گردشگری و همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی از مهمترین زمینه های همکاری میان دو طرف است.
استاندار آذربایجان غربی با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های مشترک صنعتی نیز گفت: از ایجاد و راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان استقبال می کنیم و آمادگی داریم زیرساخت های مورد نیاز آن را در آذربایجان غربی فراهم کنیم.
رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار گفت: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همواره رو به گسترش بوده و اکنون نیز در دوران طلایی خود قرار دارد.
اکتای اسداف افزود: روسای جمهور دو کشور در طول 5 سال گذشته، دوازده بار با یکدیگر دیدار داشته اند که این امر، نشانگر اراده جدی مقامات دو طرف برای توسعه مناسبات دوجانبه است.
وی به نقش پراهمیت استان آذربایجان غربی در توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با استان آذربایجان غربی آمادگی کامل داریم و از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی این استان که قصد فعالیت در کشور آذربایجان را دارند نیز حمایت می کنیم.
انتهای پیام/
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود