» » عدم پرداخت حقوق کارگران جفا در حق شان است/شهرداری به حسن انجام نعهدات پیمانکارن نظارت کند

عدم پرداخت حقوق کارگران جفا در حق شان است/شهرداری به حسن انجام نعهدات پیمانکارن نظارت کند

در تاریخ : 10.10.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 244
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
چهل و هشتمین جلسه شورای شهر میاندوآب به صورت علنی و با حضور فرماندار و نمایندگان ادارات خدمات رسان آب و فاضلاب و شرکت گاز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، مهدی قهرمانی فرماندار میاندوآب در این جلسه گفت: ما به خاطر کارگر و مردم اینجاییم و این جفا در حق کارگر است که بخواهیم چندین ماه حقوق شان را ندهیم و اگر شهرداری از طریق پیمانکار حق و حقوق کارکنان شرکتی را پرداخت می کند باید به حسن انجام تعهدات پیمانکار نظارت کند و از پرداخت حقوق کارکنان توسط شرکت ها اطمینان حاصل کند.
قهرمانی ادامه داد: شهرداری باید در زمان عقد قرارداد با پیمانکاران به توانایی مالی پیمانکاران دقت کند و بررسی کند پیمانکاری که با شهرداری قرارداد می بندد چقدر توانگری مالی دارد و در صورت تخلف این پیمانکاران هم بدون هیچ عذری نسبت به اجرائیه وثیقه وی اقدام نماید و نباید کوتاهی شود.
رسول ملکی شهردار میاندوآب هم گفت: حقوق معوقه کارکنان شهرداری مربوط به پیمانکاران قبلی است که با شهرداران گذشته قرارداد بسته بودند و زمانی که بنده شهرداری را تحویل گرفتم بیش از 10 ماه حقوق این کارکنان عقب افتاده بود و ما پیمانکار قبلی را خلع ید کردیم  با برگزاری 3 مرحله مناقصه با پیمانکار جدیدی قرارداد بستیم که تعهداتش را سر موقع انجام می دهد و از زمان این پیمانکار هم دو ماه حقوق کارکنان عقب افتاده که تلاش می کنیم به زودی مشکل این کارکنان هم حل شود.
شهردار به جذب نیروی جدید در شهرداری هم اشاره کرد و گفت: از آذر ماه سال گذشته یک نفر هم در بدنه شهرداری بکار گرفته نشده است و اسناد هم در کارگزینی شهرداری موجود است.
رسول ملکی ادامه داد: میزان عوارض اخذ شده توسط شهرداری بر اساس قانون شهرداری های سراسر کشور و با اعمال تمام مصوبات شورای شهر انجام می شود و هیچ هزینه اضافی از شهروندان گرفته نشده است.

جهانگیر قاسم زاده و فخر الدین آذریان دو عضو شورای شهر در مورد جذب نیروی جدید به بدنه شهرداری و همچنین افزایش عوارض شهرداری نسبت به سال گذشته بدون مصوبه شورای شهر و عدم اعمال تخفیف مصوب 30 درصد شورای شهر در اخذ این عوارض سوال پرسیدند.
احد غفاری دیگر عضو شورای شهر گفت: عملکرد مثبت شهرداری موجب رضایت مردم شده است، کما اینکه در سالهای گذشته تغییرات متعدد در مدیریت شهری به شهر آسیب زده بود و حمایت همه اعضای شورای شهر از شهردار این نوید را می دهد که در آینده شاهد پیشرفت چشمگیر در شهرمان خواهیم بود.
غفاری به ساماندهی نیروهای شرکتی شهرداری هم اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته در حق برخی کارکنان جفا شده است و معلوم نیست برخی با چه معیاری جذب شهرداری شده اند و عده ای بعد از گذشت چندین سال هنوز هم به عنوان نیروی شرکتی کار می کنند.
وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم یکی از معابر شهری بنام مرحوم دکتر بهروز ثروتیان چهره ماندگار کشوری و مرحوم خیراله اسمعیلی شاعر انقلابی منطقه نامگذاری شود و همچنین ساخت ایستگاه شماره 4 آتشنشانی در ساحل راست زرینه رود برای ارائه خدمات به اهالی آن مناطق ضروری به نظر می رسد.
مرتضی نجفی نایب رئیس شورای شهر میاندوآب در این جلسه گفت: هیچ وقت از گذشته با عنوان اینکه ظلم شده است یاد نکنیم، مسئولان قبلی هم فرزند همین نظام هستند که اگر ظلمی کرده باشند ننگ برای برای جمهوری اسلامی محسوب می شود و کمک کنیم این بدعت بد حذف شود.
وی ادامه داد: اینکه بگوییم مسئولان سالهای گذشته در حق کارگران ظلم کرده اند درست نیست، شورای شهر دور چهارم 3 بار مصوب کرد نیروهای شرکتی جذب شهرداری شوند ولی تایید نشد و این نمی تواند کم کاری شوراهای قبل باشد.
نجفی به تصویب اخذ تبصره 3 توسط شورای شهر در سال 95 اشاره کرد و گفت: اعضای شورا برای اینکه توزیع خدمات شهری در تمام مناطق متوازن باشد و شرکت آب و فاضلاب بتواند فاضلاب کوی های واقع در دست راست زرینه رود را احداث کند مصوب کرد اما امروز شاهد هستیم که این مبالغ برای این امر هزینه نشده است.
به گزارش میاندوآب پرس،در این جلسه شورای شهر با 7 رای مصوب کرد شرکت آب و فاضلاب از مشترکان آب شهرستان ماهانه تا سقف 30 هزار ريال تحت عنوان تبصره ماده 3 اخذ و صرف احداث فاضلاب در مناطقی که فاقد فاضلاب شهری هستند نماید.
همچنین شورای شهر در مصوبه دیگری به شهرداری اجازه داد با صرف مبلغ 930 میلیون ريال نرم افزار جامع مالی برای شهرداری تهیه کند  و 20 میلیون ريال هم برای خرید لوازم کامپیوتری به نیروی انتظامی کمک مالی نماید و همچنین پارکبانی مکانیزه شهر را از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار نماید و همپنین الحاقیه مصالحه زمین های مربوط به وراث مرحوم چلبیانی واقع در خیابان ولیعصر تقاطع پورمرادی با عنوان افزایش نیم طبقه به مساحت مغازه ها و عدم اخذ حق مالکیت شهرداری در معامله بار اول این مغازه دیگر مصوبه شورای شهر بود.
در مصوبه دیگری شورای شهر به اداره گاز اجازه داد با توجه به فصل سرما، تا 20 روز برای متقاضیان بی بضاعت که مساحت خانه آنها کمتر از 100 مربع باشد بدون استعلام از شهرداری اشتراک گاز دایر نماید و همچنین شورای شهر مصوب کرد شهرداری مبلغ بدهی 159 میلیون تومانی چاپخانه نجفی از بابت چاپ بنرها که مربوط به سال 92،93،94،95،96 است را تا پایان امسال پرداخت نماید.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود