» » تشریح برنامه های کمیته مساجد برای دهه فجر

تشریح برنامه های کمیته مساجد برای دهه فجر

در تاریخ : 20.10.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 920
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
رئیس کمیته مساجد ستاد دهة فجر انقلاب اسلامی و مسئول کانون­های مساجد شهرستان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایّام الله دهة فجر برنامه­ های این کمیته را تشریح کرد.

آرش قنبری در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس گفت: مسجد نخستین مکان هدایت و نجات بشر است. مسجد از مهم­ترین نهادهای جامعة اسلامی به شمار می­آید و همواره در طول تاریخ اسلام نقش بنیادین و محوری در شکل­ گیری تمدّن اسلامی ایفا کرده است.

وی افزود: میزان اثربخشی مسجد را می­توان در نهضت­های دینی و سیاسی اسلام مشاهده کرد که دوران اخیر در انقلاب اسلامی به اوج خود رسید. مسجد نقطة شروع نهضت امام راحل و قیام و خروش مردم است.

مسئول کمیتة مساجد ستاد دهة فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد: پیوند مسجد و انقلاب پیوندی ناگسستنی و همیشگی است چرا که مسجد پایگاه عبادت و سیاست مظهر آمیختگی دنیا و آخرت است. مسجد نقش سرنوشت­ساز و پر رنگی در شکل­گیری و تداوم تاریخ انقلاب اسلامی داشته و در هشت سال دفاع مقدس دوران سازندگی و سایر برهه­های انقلاب نیز مسجد خط مقدّم تصمیم­­گیری، مشارکت مردمی و طرح و نظر بوده است.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مسجد بایستی برای تمام اقشار مردم برنامه داشته باشد گفت: دهة فجر انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای برپایی ویژه­برنامه­های مختلف در مساجد برای گروه­های مردمی است.

قنبری افزود: ریشة اغلب موفقیت­ها در توجه به مسجد و جوانان مسجدی است. دهة فجر بهترین فرصت برای انعکاس خدمات نظام اسلامی به مردم، بیان پیشرفت­ها و موفقیت­های کشور است.

وی با تأکید بر بازگویی اصل انقلاب برای نسل جدید اظهار داشت نباید نسل ما از نسل انقلاب گسسته شود چرا که یکی از توطئه­های دشمن گسست نسلی و پاک کردن تاریخ انقلاب اسلامی از ذهن جوانان است در ایام دهة فجر باید رشادت و دلیری­های فرزندان انقلاب اسلامی بازگو شود.

و در ادامه عنوان کرد: باید فعالیت­های دهة فجر با محوریت مساجد به خوبی بتواند اندیشه­های انقلاب اسلامی را برای نسل جوان تجسّم بخشد چون که انقلاب ما فرهنگی و مسجد محور است چرا که تمام پیام­های امام رحمة الله و پیام­های انقلاب از مساجد به مردم منتقل می­شد بنابراین باید هر سال با این امانت انقلاب تجدید بیعت کنیم تا نسل جدید هم بتواند آن را حفظ کند و نیز خاطرنشان کرد: امام جماعت محترم مساجد، کانون فرهنگی و هنری، پایگاه بسیج، و هیأت امنای مساجد باید هماهنگ باشد تا فعالیت­های مثبت این چهار ستون مسجد سبب حضور محسوس مردم در مساجد شود.

مسئول کمیتة مساجد دهة فجر در قالب کمیتة مساجد و تشکل­های دینی و اهداف تشکیل کمیتة مذکور اشاره نموده و افزود به منظور فراهم­سازی زمینة حضور و مشارکت انجمن­های اسلامی، هیأت مذهبی و همچنین به منظور تبیین نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم نظام اسلامی و فراهم­سازی حضور و مشارکت نمازگزاران در امر برنامه­ریزی و برگزاری مراسمات چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهة فجر به منظور معرفی دستاوردهای معنوی و قرآنی پس از انقلاب و شناساندن هر چه بیشتر قرآن به قشر جوان جامعه و فراهم­سازی زمینة حضور و مشارکت چهره­های ممتاز قرآنی در صحنه­های مختلف انقلاب و نظام، تشکیل کمیتة مذکور جزء اولویت­های ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و دهة فجر تلقی می­شود.

مسئول کمیتة مساجد در آخر به وظایف و مأموریت­های کمیتة مذکور پرداخته و خواستار تبیین دستاوردهای نظام اسلامی در ارائة برنامه­ها و در حیطه­ ها و زمینه­ های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی، مذهبی و... شد و همزمان با ایّام الله دهة فجر انقلاب اسلامی در تمام مساجد شهرستان میاندوآب و حومه برنامه­های ویژه­ای در نظر گرفته شده که مهم­ترین این برنامه­ها اجرای آئین­های (ده شب – ده مسجد) با محوریت گفتمان انقلاب و مراسم­های ویژه گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی اسلامی – ایرانی و محافل انس با قرآن کریم و برگزاری طرح تلاوت نور و مسابقات قرآنی مدهامتان در کانون­های مساجد و همایش فعالان فرهنگی، قرآنی و همایش نقش هیأت مذهبی و مساجد و مادحین و ذاکرین و نقش آنان در ایجاد تداوم انقلاب و دیدار با خانوده­های شهدا و زیارت مزار شهدای گمنام در این کمیته می­باشد.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود