» » آغاز عبادت و بندگی دانش آموزان میاندوآبی با برگزاری جشن تکلیف

آغاز عبادت و بندگی دانش آموزان میاندوآبی با برگزاری جشن تکلیف

در تاریخ : 18.02.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 196
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
جشن تکلیف 2350 دانش آموز دختر مدارس شهرستان میاندوآب امروز با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، طی مراسمی جشن رسیدن به سن تکلیف دو هزار و 350 دانش آموز دختر مدارس شهرستان میاندوآب در مسجد فاطمه الزهرای این شهر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام حمید حسن زاده امام جمعه میاندوآب ، بهروز تقی نژاد رئیس اداره آموزش و پرورش میاندوآب ٬ جمعی از مسئولان دستگاه های فرهنگی ٬ معلمان و والدین دانش آموزان حضور داشتند.

اجرای سرود٬ نمایش ٬ بیان فضایل اقامه نماز ٬ خواندن دو رکعت نماز شکر به امامت امام جمعه شهرستان بخشی از برنامه های این جشن بود.

معاون امور پرورشی و تربیتی اداره آموزش و پرورش میاندوآب در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: نماز بهترین وسیله برای ارتباط با خدا است.

گیو جودی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود: اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کنند هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم با هدف آشنایی دانش آموزان با آموزه های دینی همزمان با ورود به سن بلوغ برگزار شد.

معاون امور پرورشی و تربیتی اداره آموزش و پرورش میاندوآب ا تصریح کرد: فرهنگ انسان ساز نماز و رعایت حجاب اسلامی و آشنایی دانش آموزان با مراجع تقلید از مهم ترین برنامه هایی است که تلاش می کنیم تا به بهترین شکل به دانش آموزان دختر آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه امروز شاهد برگزاری جشن تکلیف برای 2350 دانش اموز دختر در 230 مدرسه ابتدایی در شهرستان بودیم ٬ یادآورشد: همزمان با مدارس ابتدایی،3500 دانش آموز پسر در ۳۴ مدرسه دوره متوسطه اول نیز جشن تکلیف خود را برگزار کردند.

 در پایان مراسم نیز بعداز اقامه دو رکعت نماز توسط دانش آموزان دختر و برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی، سوگندنامه نیز قرائت شد.


تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود