» » میاندوآب و مهاباد پسماندهایشان را مشترکاً در سایت ترشکان دفع می کنند

میاندوآب و مهاباد پسماندهایشان را مشترکاً در سایت ترشکان دفع می کنند

در تاریخ : 08.05.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 337
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
فرماندار میاندوآب گفت: دنیا از پسماند به عنوان طلای کثیف یاد می کند و ما هنوز در پیچ و خم مدیریت پسماندهایمان مانده ایم.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، مهدی قهرمانی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند مشترک با مسئولان شهرستان مهاباد و با حضور کارشناسان کارگروه پسماند استان گفت: هر چه سریعتر باید مطالعات تعیین محل مشترک دفع پسماند مابین دو شهرستان انجام و به پایان برسد و فرقی هم ندارد این محل در حوزه کدام شهرستان باشد.
قهرمانی ادامه داد: برای اینکه جلوی یکسری مسائل را بگیریم گزینه سایت تلخاب را کنار گذاشتیم و در مطالعه مکان جدید دفع بهداشتی پسماند هم باید تمام جوانب بررسی شود.
وی گفت: در جلسه امروز مقرر شد تا 20 مرداد مهندس مشاور سایت ترشکان را مطالعه و نظریه خود را کتباً به کارگروه مشترک دو شهرستان اعلام کند تا برای طی مراحل بعدی به کارگروه استانی ارسال گردد.
اسماعیل زعیم کارشناس خدمات شهری استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت:پسماند تنها معضل شهرستانی و یا استانی نیست بلکه این مشکل در تمام کشور وجود دارد هرچند دفع زباله های میاندوآب بالای کوه نام این شهرستان را دراین زمینه در تمام کشور بر سر زبان ها انداخته است.
زعیم گفت: ایجاد سایت مشترک دفع بهداشتی پسماند بین شهرستانهای میاندوآب و مهابد یک تصمیم کشوری است و بنابر این تصمیم علاوه بر این منطقه در 8 نقطه دیگر آذربایجان غذبی هم سایت بهداشتی دفع زیاله ایجاد خواهد شد و منطقه ای بودن محل دفع پسماند هم متعلق به تمام شهرهای و روستاهای دو شهرستان خواهد بود.
سکینه رستمی کارشناس مسئول اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی هم در این جلسه ضمن اعلام موافقت با محل پیشنهادی دفع پسماند مشترک دو شهرستان در ترشکان گفت: با توجه به اینکه محل پیشنهادی در فاصله 20 کیلومتر هر دو شهر قرار گرفته است و خاک محل هم مرغوب نیست و 56 هکتار مساحت دارد از نظر این اداره کل محل پیشنهادی مورد قبول است و انتظار داریم هر چه سریعتر مسئولان دو شهرستان کارهای محل جدید را انجام و برای کارگروه استانی ارسال نمایند.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود