» » 4 اکیپ دامپزشکی بر ذبح دام در روز عید قربان نظارت بهداشتی می کنند

4 اکیپ دامپزشکی بر ذبح دام در روز عید قربان نظارت بهداشتی می کنند

در تاریخ : 20.05.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 217
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
رییس شبکه دامپزشکی میاندوآب از آمادگی و اتخاذ تدابیر لازم و تشکیل اکیپ های نظارت شرعی و بهداشتی برای روز عید قربان در شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، مهدی فتاحی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: همه ساله قبل از فرا رسیدن عید قربان، شبکه دامپزشکی با ارگانهای ذیربط در راستی انجام نظارتهای بهداشتی و شرعی دامهای قربانی و تضمین سلامت گوشت قرمز مصرفی شهروند گرامی همکاری میکند.
وی تصریح کرد، شهرداری، شبکه بهداشت، اداره صنعت معدن و نیروی انتظامی از قبل برنامه ریزیهای لازم جهت تشکیل اکیپ های مشترک را نموده اند.
رییس شبکه دامپزشکی میاندوآب از مردم خواست تا دامهای ویژه نذری عید قربان را در کشتارگاه دامی شهرستان قربانی کنند تا از آلودگی زیست محیطی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام اجتناب گردد.
وی گفت: طی جلسه با شهرداری مکان خاصی برای تهیه و عرضه دام زنده مورد نیاز شهروندان در نظر گرفته شده است که از طریق شهرداری به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
فتاحی خاطرنشان کرد: کشتارگاه صنعتی دام میاندوآب در شب و صبح عید قربان فعال بوده و آماده ارایه خدمات بهداشتی و ذبح شرعی از طریق ناظرین بهداشتی دامپزشکی دامهای قربانی شهروندان می باشد.
وی اظهار داشت: یک اکیپ ثابت در محل اداره دامپزشکی و 3 اکیپ سیار در معیت ارگانهای ذیربط در سطح شهر بر عرضه گوشت قرمز نظارت داشته و در صورت درخواست معاینه بر ذبح شرعی و بهداشتی از طرف مردم که با شماره تماسهای 45228260 و 45224522 تماس حاصل نموده و متقاضی باشند سریعا کارشناس بهداشتی و ناظر شرعی به محل قربانی اعزام خواهد شد.
وی در پایان افزود: همکاران شبکه دامپزشکی بمنظور حفظ سلامت و بهداشت همشهریان گرامی آماده هرگونه مشاوره بوده و توصیه اکید به مردم عزیز میشود با توجه به خطر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو، گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و قصابی ها تهیه و به ممهور بودن لاشه ها به مهر دامپزشکی و لیبل  نظارت شرعی توجه ویژه نمایند و از تهیه گوشت از افراد بی هویت، فاقد کارت بهداشتی و سرراهی مطلقا خودداری نمایند.
وی در نهایت به افراد سودجو و فرصت طلب هشدار داد برابر هماهنگی های انجام گرفته با مراجع محترم قضایی و نیروی محترم انتظامی و شهرداری، با هرگونه کشتار غیرمجاز به قصد فروش و سودجویان خارج از کشتارگاه و بدون نظارت بهداشتی دامپزشکی که سلامت مردم را مورد تهدید قرار دهد، بشدت برخورد خواهد شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود