» » زمین 2209 متری با کاربری فضای سبز چگونه توسط شهرداری فروخته و حق تفکیک هم گرفته شده است؟

زمین 2209 متری با کاربری فضای سبز چگونه توسط شهرداری فروخته و حق تفکیک هم گرفته شده است؟

در تاریخ : 16.06.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 414
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
میاندوآب پرس در راستای وظیفه ذاتی خود در امر اطلاع رسانی در مورد چگونگی هزینه کرد بیت المال توسط شهرداری میاندوآب این بار اطلاعاتی در مورد زمین 2209 متر مربعی که مشخص نیست چگونه فروخته شده و حتی فروردین امسال هم تفکیک شده است منتشر می نماید.
این زمین به مساحت 2209 متر مربع  در شهرک آیدین جنب CNG قرار دارد، همانگونه که در اسناد بالا ملاحظه می کنید برای نخستین بار در تاریخ 3 خرداد 93 به شورای شهر جهت تهاتر با پیمانکار وقت پل های روگذر و زیر گذر ارسال شده است و شورای شهر هم در جلسه شماره 48 به این تهاتر رای مثبت داده است ولی کمیته انطباق وقت این مصوبه را مغایر با قانون دانسته است.
شهردار وقت مجداد نامه دیگری 50 روز بعد به شورای شهر ارسال می کند و این بار خواستار تغییر کاربری این زمین از فضای سبز به مسکونی می شود و شورای شهر در جلسه شماره 57 با درخواست شهردار موافقت می کند و کمیته تطبیق هم این مصوبه شورای شهر را تایید می کند تا مصوبه به کمسوین ماده 5 جهت تغییر کاربری ارسال گردد.

از این زمین خبری در دست ما نبود تا اینکه اواخر فروردین امسال(1398) آقای(ع.ن) همان پیمانکار وقت به شهرداری مراجعه کرده و ادعا می کند مالک زمین 2209 متر مربعی است و خواستار تفکیک زمین و پرداخت حق شهرداری می شود.

اسناد اینکه شهردار فعلی چگونه با مالک زمین مصالحه کرده آیا حق شهرداری بابت تفکیک به صورت زمین گرفته شده یا معادل ریالی آن دریافت شده است به دست ما نرسیده است اما منابع موثقی می گویند شهرداری بدون مصوبه شورای شهر مبلغی حدود 3 میلیارد ريال بابت تفکیک این زمین دریافت کرده است.

اما نکات گنگی که در این زمینه وجود دارد و ما هنوز برای آنها جوابی پیدا نکرده ایم و انتظار داریم در این زمینه مسئولان مربوطه پاسخگوی افکار عمومی باشند، به این شرح است:
1- زمینی که آخرین بار مصوب شده است برای تغییر کاربری به کمسیون ماده 5 برود و پس از تغییر کاربری شورای شهر در مورد این زمین تصمیم بگیرد چگونه الان مالک دارد؟
2- شهردار وقت این زمین را از چه طریقی و در چه تاریخی به آقای (ع.ن) فروخته است؟
3-  مجموعه مدیریت فعلی شهر(اعضای شورای شهر دور پنجم و شهردار) آیا مصالحه ای با مالک این زمین داشته اند؟

همانگونه که چندی پیش فرماندار میاندوآب خبر داده بود بازرسان سازمان بازرسی کل کشور چند روزی است در میاندوآب حضور دارند و گزارش ها از بررسی اسناد مختلف در شهرداری دارد که در آینده اسناد بیشتری از روند واگذاری زمین ها به اطلاع شما مخاطبان عزیز خواهیم رساند.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود