» » سیاستگذاری استان توسعه متوازن و سوق منابع به مناطق محروم است

سیاستگذاری استان توسعه متوازن و سوق منابع به مناطق محروم است

در تاریخ : 21.11.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 279
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت:سیاستگذاری استان توسعه متوازن و سوق منابع به مناطق محروم است.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، بهنام شهدی در آیین افتتاح نخستین سالن طبقاتی آذربایجانغربی در میاندوآب گفت:امروز شاهد افتتاح و کلنگ زنی هایی پروژه های خوبی  در این شهرستان هستیم که بیش از 130 میلیارد تومان برای این برنامه اعتبار در نظر گرفته شده است .

وی افزود: جهت گیری که در ارکان سیاست گذاری استان وجود دارد سوق منابع و اعتبارات و هزینه کرد آنها در مناطق محروم و برای طرحهای ورزشی و جوانان است و دغدغه مقام عالی استان علاوه بر بحث توسعه استان و شهرستانها توسعه متوازن استان، دغدغه رفع موانع تولید و اشتغال استان و رفع بیکاری را دارند که خوشبختانه امسال در این خصوص توفیقات خوبی حاصل شده در بهار امسال 4.2 درصد کاهش بیکاری در تابستان 6.2 و در پاییز 2.7 دهم درصد کاهش بیکاری داشتیم.

شهدی با بیان اینکه آذربایجان غربی در محیط کسب و کار سه فصل پیاپی رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است و در امنیت سرمایه گذاری هم همچنین رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده ایم ، گفت: امنیت سرمایه گذاری از 21 مولفه تشکیل شده که آذربایجان غربی با امتیاز 5.65 رتبه اول کشوری را دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار افزود: آذربایجان غربی نه تنها از ظرفیت عمومی بلکه ظرفیت بالقوه، بالفعل را دارد که دارا بودن 5 پایانه مرزی، 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور خارجی ، سه فرودگاه ، 9 گمرک و 6 بازارچه رسمی منطقه آزاد، منطقه ویژه اقتصادی از جمله ظرفیت ها و پتانسیل های استان آذربایجان غربی به شمار می روند که در صدد هستیم با سیاستگذاری و برنامه ریزی درست و اصولی بتوانیم از این ظرفیت ها نهایت استفاده را ببریم .
علاوه بر اینها آذربایجان غربی با داشتن موقعیت خوب برای کشاورزی، گردشگری، صنایع و داشتن معادن غنی ، توریسم درمانی امکانات و پتانسیل هایی را در خود دارد که باید برای توسعه آن بیش از پیش تلاش شود.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود