» » تعداد مبتلایان به #covid19 در میاندوآب در آستانه سه رقمی شدن قرار گرفت

تعداد مبتلایان به #covid19 در میاندوآب در آستانه سه رقمی شدن قرار گرفت

در تاریخ : 16.01.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1 179
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
تا 15 فرودین ماه طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تعداد مبتلایان شناسایی شده به ویروس کرونا به 92 نفر رسید و در آستانه 100 نفری شدن قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، طبق تحلیل ها از آمارهای ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مشخص شد ، 10.46 درصد از مبتلاین کرونا در آذربایجان غربی از میاندوآب است(92 نفر) و این در حالی است که  9.72 درصد فوتی های استان بر اثر کرونا از میاندوآب بوده است(7 نفر) .

با توجه به سرشماری سال 95 حدود 8.42 درصد از جمعیت آذربایجان غربی در میاندوآب زندگی می کنند و روند افزایش تعدا مبتلایان با این شیب تند نمودار نگران کننده است و به نظر می رسد مسئولان شهرستان امروز در جلسه مبارزه با کرونا تصمیمات سختگیرانه تری برای آمد و شد اتخاذ کنند.

متوسط ابتلا به کرونا در میاندوآب یک مورد به ازای هر 3000 نفر است و این آمار در کشور به ازای هر 1500 نفر یک مورد است و در آذربایجان غربی به ازای هر 3750 نفر یک مورد است و وضعیت میاندوآب نسبت به متوسط کشوری بهتر و نسبت به متوسط استان در وضع بدتری قرار دارد.

تعداد مبتلایان شناسایی شده به ویروس covid19 در نیمه اول فروردین 74 نفر بوده است و این در حالی است که اسفند سال گذشته فقط 18 نفر مبتلا به این ویروس در سطح شهرستان شناسایی شده است.

هر چند طبق آمار های غیررسمی میزان بهبود یافتگان و افرادی که از بیمارستان ترخیص شده اند در وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهرستان های استان قرار دارد اما آمار افزایشی نشان می دهد حضور مردم در اجتماعات زیاد است  و همچنان زنجیره ی انتقال قطع نشده است و به ادامه این روند بازگشت به زندگی عادی مردم ماهها به طول خواهد کشید.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود