» » با تایید استاندار، عملیات اجرایی دفع بهداشتی پسماند در سایت تلخاب هفته آینده آغاز می شود

با تایید استاندار، عملیات اجرایی دفع بهداشتی پسماند در سایت تلخاب هفته آینده آغاز می شود

در تاریخ : 12.02.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 973

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
استاندار آذربایجان غربی به همراه معاون عمرانی خود و فرماندار میاندوآب امروز به صورت هوایی از جانمایی سایت دفن زباله این شهرستان بازدید کرد.

مهدی قهرمانی فرماندار میاندوآب در این رابطه به خبرنگار میاندوآب پرس گفت: طی این بازدید و جلسه ای که برگزار گردید، تصویب شد 2 سایت مجزا برای بخش مرکزی و بخش باروق میاندوآب طبق پیشنهاد کارگروه پسماند شهرستان احداث گردد، که کار مطالعه سایت تلخاب در بخش مرکزی به اتمام رسیده است و هفته آینده عملیات اجرایی این سایت آغاز خواهد شد.

قهرمانی ادامه داد: مقرر گردید محل پیشنهای در بخش باروق هم پس از پایان طرح مطالعاتی و تصویب در کارگروه پسماند استان اجرا شود، تا این سایت هم برای دفع پسماند باروق و روستاهای حومه ی این بخش مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: هفته آینده عملیات اجرایی سایت تلخاب از جمله فنس کشی، ساخت استخر برای مهار شیرابه زباله ها توسط شهردار میاندوآب انجام خواهد شد و پسماند بعد از فراهم شدن زیرساخت ها به این سایت منتقل خواهد شد، هر چند بستر سایت تلخاب هم سنگی است و در صورتی که شهرداری همت کند فراهم کردن زیر ساخت ها طی 3 یا 4 روز قابل انجام است.
گفتنی است، پسماند میاندوآب از اوایل سال گذشته به یک بحران در این شهرستان تبدیل شد به طوری که در پی نبود محل مناسب، مدتی پسماندها در محل سابق کارخانه آسفالت شهرداری ( شهرک آیدین- مقابل دانشگاه آزاد واحد میاندوآب) و بعدها در کارگاه ماشین آلات شهرداری در کوی البرز دپو و پس از بسته‌بندی، شبانه به یکی از شهرهای استان انتقال می‌یافت و با گذشت مدتی این روند نیز با اعتراض شهروندان ساکن در این منطقه مواجه شد تا اینکه هفته گذشته ماندن زباله ها در خیابان ها و کوچه های میاندوآب اعتراضات گسترده ای را رد فضای حقیقی ئ مجازی این شهر به دنبال داشت.

به گزارش میاندوآب پرس، شهرستان میاندوآب با جمعیتی قریب به 300 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد که دارای سه بخش مرکزی، مرحمت آباد و باروق است و یکی از شهرهای استان است که نظر دفع پسماند در شرایط بسیار بدی قرار دارد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود