» » جلسه ستاد ساماندهی جوانان میاندوآب برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی جوانان میاندوآب برگزار شد

در تاریخ : 26.03.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 402
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان میاندوآب امروز 26 خرداد به ریاست سرپرست فرمانداری میاندوآب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی و با حضور سایر اعضای عضو جلسه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، حسام شیرازه محبت سرپرست فرمانداری میاندوآب در این جلسه گفت:تصور می کنم سن مدیریتی در کشور بالا رفته که برخی دوستان بنده را فرماندار جوان خطاب می کنند و من این را به نوعی اجحاف در حق جوانان می دانم چرا که جوانان 20 ساله فرمانده لشکر بودند و جنگ را هدایت می کردند و بعد از آن هم بودند افرادی که با 22 سال سن به استانداری رسیدند و من 40 ساله را نمی شود فرماندار جوان نامید.

شیرازه محبت گفت: اگر قرار است در جلسه امروز برای حوزه جوانان تصمیم بگیریم باید نماینده جوانان هم به جلسه دعوت شوند، برخی گرایشات جوانان و نوجوانان در فضای مجازی نشان می دهد که ما درک صحیحی از وضعیت جوانان نداریم و فاصله ای بین مسئولان و قشر جوان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در حوزه جوانان بیشتر به فعالان NGO ها بها داده می شود که این جوانان برای خود دغدغه های دیگری دارند و از بحث نیازهای اولیه رها شده اند برای حل مشکلات حوزه جوانان باید به دل جامعه برویم و از میان آنها به جلسات دعوت کنیم، هر چند از سمن ها هم انتظار بیشتر از اینها است و جای کار بسیار در حوزه جوانان و ورزش دارند.

سرپرست فرمانداری میاندوآب گفت: معیارهای هر فرد هم برای پر کردن اوقات فراغت خود فرق دارد، باید برای سلایق مختلف برنامه داشته باشیم و زیر ساخت ها را هم فراهم کنیم، یکی از مشکلات شهرستان هم برندسازی است که در این زمینه هم سمن ها می توانند برندهای میاندوآب از جمله دوچرخه، قند و آب شهرستان را که برند قابل ذکری هستند معرفی نمایند.

شیرازه محبت از کم کاری دستگاههای متولی فرهنگ در شهرستان هم گلایه کرد و گفت: باید نسبت به ذائقه مردم موسیقی و تئاتر در شهرستان طراحی شود و به مخاطبان ارائه گردد و کارهای فرهنگی برای افزایش رغبت مردم به مطالعه انجام شود چرا که سرانه مطالعه در کشور و همچنین سطح شهرستان بسیار پایین است.

وی ادامه داد: فضای مجازی را هم من بر خلاف دیگران یک فرصت می دانم نه تهدید، چرا که مثل چاقویی است که هم می تواند در دست یک جراح باشد و به فردی زندگی ببخشد یا در دست یک مست زنگی باشد که زندگی را از یک فردی بگیرد، از این جهت انتظار داریم برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی هم برنامه ریزی شود.

مسئول ارشد شهرستان میاندوآب گفت: از دستگاههای اجرایی هم انتظار داریم رفع تکلیفی به حوزه جوانان نگاه نکنند، اگر قرار است کشور توسعه پیدا کند همین نسل جوان این کار را خواهد کرد و هر چقدر نسل جوان شاداب تر باشد کشور هم با نشاط تر و امیدوارتر خواهد بود.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود