» » محدودیت های جدید کرونا در میاندوآب اجرا می شود

محدودیت های جدید کرونا در میاندوآب اجرا می شود

در تاریخ : 11.10.48
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 899

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
سرپرست فرمانداری میاندوآب گفت: به هیچ وجه در شرایط عادی قرار نداریم و کادر درمان هم از این وضعیت به ستوه آمده اند.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، حسام شیرازه محبت در جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا گفت:در این شرایط خود مردم باید پای کار بیایند و با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک از حاد تر شدن وضعیت جلوگیری نمایند و اینگونه هم تصور نکنند که ابتلا به کرونا موجب مصونیت خواهد شد و دیگر خطری آنها را تهدید نخواهد کرد بلکه ابتلای مجدد شرایط را برای این افراد سخت تر هم می کند.

شیرازه محبت ادامه داد: از این پس تمهیدات سخت گیرانه تری در شهر اعمال می شود، تالارها و باغ تالارها و سیلوها اجازه برگزاری هیچ گونه مراسمی را ندارند و شبکه بهداشت و نیروی انتظامی با متخلفین به شدت برخورد خواهد کرد.
وی ادامه داد: شهرداری موظف است پارک ها را کنترل نماید و به هیچ وجه نباید در پارک ها اتراق شود حتی پیشنهاد می کنم عصرها فضای سبز پارک های آب پاشی شود تا مردم نتوانند در فضای سبز اتراق نمایند.
سرپرست فرمانداری میاندوآب با اشاره به مصوبه ستاد کرونای استان گفت: همه ی ادارات و اصناف باید از ماسک استفاده نمایند و مشاهدات ما نشان می دهد نه در ادارات و نه اصناف به مصوبه تمکین نمی کنند، با متخلفین اتمام حجت می کنیم حتی اگر نانوایی ها و سوپرمارکت ها هم رعایت نکنند، بسته خواهند شد.

شیرازه محبت گفت: دهیار ها موظف هستند سخت گیرانه از برگزاری تجمعات و مراسمات جلوگیری نمایند اگر هم با موانعی روبرو شدند می توانند از نیروی انتظامی هم کمک بگیرند.
وی با اشاره به اینکه از نزدیک هم وضعیت گیم نت ها را بررسی کرده ام گفت: وضعیت گیم نت ها به شدت نگران کننده است و اگر از این پس با 50 درصد ظرفیت فعالیت نکنند بسته خواهند شد.
شیرزاه محبت با انتقاد از وضعیت بازارهای هفتگی میاندوآب هم گفت: بازارهای هفتگی میاندوآب هم در صورت ادامه روند موجود و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مجددا تعطیل خواهند شد و این هشدار آخر است و هیچ مماشاتی در کار نیست.

سرپرست فرمانداری میاندوآب سد معبر را هم معضل اساسی شهر عنوان کرد و گفت: شهرداری طبق قانون موظف است مشکل سد معبر در شهر را حل کند و در خیابانی مثل شریعتی حتی امنیت اخلاقی هم در شهرستان زیر سوال رفته است.

شیرازه از مدیران اجرایی شهرستان هم انتقاد کرد و گفت: مصوبات ستاد مقابله با کرونا لازم الاجراست و هر کدام از مدیران اجرایی که مصوبات را اجرا نکنند به تخلفات اداری معرفی خواهند شد و با تاکید استاندار با وی برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب هم در این جلسه با اشاره به آمار فعلی شیوع کرونا در شهرستان گفت: تا امروز 4036 نمونه کرونا از شهروندان گرفته شده است که 765 مورد از افراد بستری و 3271 مورد هم به صورت سرپایی بوده است.

دکتر سهراب حیدری گفت: طبق آخرین آمار تست کرونای 1305 نفر در شهرستان مثبت بوده است که از این نفرات 34 نفر در مراکز درمانی میاندوآب جان خود را از دست داده اند که 21 نفر مرد و 13 نفر آنها زن بوده است.

حیدری با اشاره به اینکه جواب آزمایش 600 نفر هم هنوز اعلام نشده است گفت: احتمالا جواب تست حدود 200 نفر از این افراد هم مثبت خواهد شد و با توجه به محدودیتی که آزمایشگاههای تست کرونای استان دارد جواب آزماش افراد بستری 24 ساعته و افراد سرپایی به ناچار چند روزی با تاخیر اعلامن می شود هر چند افراد سرپایی از روزی که نمونه آزمایش می دهند بیماران مشکوک به کرونا تلقی می شوند و باید تا زمان اعلام نتیجه تست در قرنطینه بمانند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت؛ بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان در حال افزایش است و از مردم انتظار داریم با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک کادر درمان را در جلوگیری از شیوع این بیماری یاری نمایند.
 دکتر سهراب حیدری گفت؛ وضعیت این بیماری بدتر شده است و تعداد بیماران بستری هم رو به افزایش است
 وی گفت: با تشکیل پلیس کرونا از برگزاری هر گونه مراسم ترحیم و عروسی جلوگیری خواهد شد، چندین قهوه خانه در سطح شهر هم پلمپ شده است و از امروز برخورد با متخلفین شدیدتر هم خواهد شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود