» » نماینده مجلس: می توانیم تا پایان همین دولت برای 5 هزار نفر در میاندوآب شغل ایجاد کنیم

نماینده مجلس: می توانیم تا پایان همین دولت برای 5 هزار نفر در میاندوآب شغل ایجاد کنیم

در تاریخ : 10.04.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 196
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم ماموریتی که به من سپرده شده است ماموریت امام زمان و رهبری است، باید تلاش کنیم، کار کنیم و 24 ساعته در خدمت مردم باشیم، من به شخصه انسان خستگی ناپذیری هستم و هر مسئولی هم بخواهد در این شهر کار کند باید اینگونه باشد، با حاشیه ها کاری ندارم، انتخابات تمام شده است و زمان کار است.

مهدی عیسی زاده که در میان روسای ادارت میاندوآب سخن می گفت، ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم، نماینده دیگری ندارم و و هیچ وکیل وصی ندارم اگر حرفی باشد یا باید از زبان خودم بشنوید یا با سربرگ رسمی کتبا به شما اعلام گردد، لطفا کارهای بد خود را به گردن دیگران نیاندازید و مسئولیت کارهای دیگران را به من ربط ندهید.

عیسی زاده با اشاره به مشکلات شهرستان گفت: واقعیت این است مشکلات فراوانی داریم، بودجه خاصی در اختیار مدیران اجرایی قرار ندارد، مدیران باید با نوآوری و خلاقیت مدیریت کنند همه می دانیم ردیف بودجه ای وجود ندارد، از 600 میلیون متر مکعب آب شهرستان بدون اعتراض 400 میلیون متر مکعبش به تبریز داده شده است و چاه های کشاورزان هر روز مسدود می شود و برای کشاورزان تعقیب قضایی صادر می شود.

وی ادامه داد:با این وضعیت انتظار داریم مردم در روستاها بمانند؟ با برخوردهای چکشی منابع طبیعی و امور آب با کشاورزان غیر این است که مردم را به نظام بدبین می کنیم؟ تمام دارائی کشاورزان همین زمین هایشان است اگر آب و زمین را از اینها بگیریم نتیجه اش این می شود که 30 هزار نفر از مردم بخش باروق به تهران کوچ کرده اند و الان در بدترین شرایط زندگی می کنند.

رئیس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:این مسائل هم نه ربطی به آمریکا دارد، نه با تحریم ها ارتباطی دارد به تدبیر خودمان بستگی دارد که چطور شرایط را مدیریت کنیم، بدون استثنا در تمامی روستاها مشکل آب شرب وجود دارد، لازم است مسئول شهرستانی پیگیر مسائل باشد و اگر نیاز به پیگیری از مسئولان بالا دستی و کشوری هم باشد به من انتقال دهد.

مهدی عیسی زاده گفت: هر کس در راستای فرامین رهبر انقلاب فعالیت و تلاش کند ما هم از وی حمایت خواهیم کرد وگرنه انتظاری از من نداشته باشید، باید مسیرها را هموار کنیم، اینگونه نباشد یک نفر در آذربایجان شرقی به راحتی بتواند مجوز فعالیت بگیرد اما در شهرستان ما ماهها درگیر کاغذبازی های اداری شود.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس به آمار بیکاران شهرستان هم اشاره کرد و گفت: طبق آمار 7 هزار نفر در میاندوآب بیکار هستند، معتقدم، می توانیم برای 5 هزار نفر همین امسال اشتغالزایی کنیم، زمین 105 هزار هکتاری دارای امکانات برای طرح های گلخانه ای، صنایع پایین دستی پتروشیمی و آموزش و پرورش فرصت مناسبی برای این کار است، نمی شود پتروشیمی بنام میاندوآب ساخته شود و به کام دیگران تمام شود، هفته آینده در جلسه با استاندار و مدیرعامل شرکت باختر حتما این موضوع را پیگیری خواهم کرد و حتی مدیر عامل این مجتمع هم باید میاندوآبی باشد.

عیسی زاده گفت: 140 نفر معلم از شهرهای اطراف در حال حاضر در میاندوآب مشغول تدریس هستند و می توانیم در استخدام آینده آموزش و پرورش تا 700 نفر از جوانان شهر خودمان را جذب نماییم.

در این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گزارشی از اقدامات انجام گرفته در خصوص مبارزه با کرونا ارایه داد و رییس هیات مدیره شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب در خصوص محدودیت‌های جغرافیایی در سرمایه‌گذاری در این شهرستان به بیان مطالبی پرداخت.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود