» » آنچه در سی و چهارمین جلسه شورای شهر گذشت

آنچه در سی و چهارمین جلسه شورای شهر گذشت

در تاریخ : 14.05.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 144


پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
سی و چهارمین جلسه شورای شهر دور پنجم میاندوآب به صورت علنی و در حضور خبرنگاران و شرکت تمامی 7 عضو شورای شهر و شهردار میاندوآب برگزار شد.

فخرالدین آذریان رئیس و سخنگوی شورای شهر در آغاز جلسه طی سخنانی با تبریک روز خبرنگار به نمایندگی از شورای شهر و شهردار گفت:دنیای امروز دنیای رسانه ای است و به واسطه خبر تحولات بزرگی در جامعه رقم می خورد به طوری که قدرت های بزرگ جهان نیز با استفاده از ظرفیت رسانه ها، قبل از انجام کاری، زیر ساخت های لازم را به واسطه رسانه ها فراهم می کنند و تاثیر خبرنگاران نه تنها از ارگان ها و سازمان ها کمتر نیست بلکه پررنگ تر هم هست ، ارج نهادن به جایگاه خبرنگار باید در الویت مسئولین قرار داشته باشد.
وی ادامه داد: از خبرنگاران هم انتظار می رود بدون هیچ واهمه ای اخبار را با صداقت و صلابت منتشر کنند تا نقش خود را در قبال شهر به خوبی ایفا کرده باشند، طبق قانون شورای شه و شهردار باید هر 6 ماه یکبار عملکرد خود را از طریق رسانه ها منتشر کند و با توجه به اینکه تا امروز این امر محقق نشده است به مناسبت روز خبرنگار با اصحاب رسانه نشست خبری برگزار خواهد شد و عملکرد یکساله تشریح خواهد شد.
آذریان در ادامه طرح ساماندهی ساحل زرینه رود و مدیریت پسماند را از برنامه های اساسی شورا عنوان کرد و گفت: پیگیری های انجام شده در مراحل نهایی است و امید است به همین زودی ها وارد فاز اجرایی شویم.

جهانگیر قاسم زاده در نطق پیش از دستور خود با طرح دو سوال گفت: 6 عضو شورای شهر خواستارتحقیق و تفحص از شهرداری بودند و من می خواهم مراحل انجام کار برای اعضا تشریح شود و در مورد انعقاد قرارداد طرح ساماندهی زرینه رود با سازمان همیاری شهرداری ها خواستار شفاف سازی در این زمینه هستیم و از شهردار می خواهم در قرارداد این طرح بندی ذکر شود که در آن پیمانکار موظف شود نیروهای انسانی خود را از بین جوانان میاندوآبی تامین کند.
وی در ادامه به وضعیت رشد هر روز دکه ها در پارک ها اشاره کرد و گفت: مطابق تصاویری که به دستش رسیده است همین دیروز شخصی درختی را از جا کنده و به جایش دکه در پارک گذاشته است و با وجود عوامل شهرداری و بدون اخذ مجوز و انعقاد قرارداد چگونه امکان دارد همچین اتفاقی بیافتد.

مرتضی نجفی دیگر عضو شورای شهر گفت: تحقیق و تفحص زمانی مطرح می شود که مشکلی(مالی) در مجموعه شورای شهر وجود داشته باشد ، وقتی وظیفه شورای شهر ذاتاً نظارت است و مشکلی هم وجود ندارد، تحقیق و تفحص معنایی ندارد.

رسول ملکی شهردار میاندوآب در این جلسه گفت: هفته گذشته تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و سازمان همیاری شهرداری ها هفته گذشته با حضور برخی اعضای شورای شهر امضا شده است، که تفاهم نامه پیش زمینه قرارداد طرح ساماندهی ساحل زرینه رود است و در این تفاهم نامه تمام ریز مسائل هم ذکر شده و به تایید هر دو طرف رسیده است و اصل قرارداد پس از تایید در صحن علنی شورای شهر امضاء خواهد شد.
ملکی ادامه داد: پیمانکار این طرح در حال تجهیز کارگاه است و امیدواریم تا آخر همین هفته کلنگ طرح ساماندهی زرینه رود را بر زمین بزنیم.
شهردار میاندوآب گفت: این تفاهم نامه با 5درصد مینوس منعقد شده است و در این تفاهم نامه بندی وجود دارد که پیمانکار را موظف می کند نیروی انسانی مورد نیاز خود را از بین جوانان میاندوآبی تامین کند.

شورای شهر میاندوآب چند مصوبه و بررسی نامه و مصالحات را در دستور کار داشت که نام گذاری پارک جدید الاحداث در کنار پل ستار خان به چالشی تبدیل شد و شورای شهر مجبور شد سه بار درباره همین پارک رای گیری کند، به درخواست قاسم زاده یکی از اعضای شورای شهر برای نام گذاری بنام شهید باکری موافقت نشد و اصرار آذریان هم بر وجود مصوبه ای در دور اول شورای شهر بود که نام این مجموعه پارک ساحلی آنا است که اعضا بر خواست خود اسرار کردند و این نام هم رای نیاورد و در نهایت با 5 رای موافق نام این پارک ستارخان لقب گرفت.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود