اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » علت مرگ و میر ماهی های زرینه رود مشخص شد

علت مرگ و میر ماهی های زرینه رود مشخص شد

در تاریخ : 11 مهر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,860

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از مشخص شدن علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه رود خبر داد.

به گزارش میاندوآب پرس، سعید موسوی  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت:کاهش آب و ورود پساب غیر استاندارد یکی از واحد‌های صنعتی منطقه به رودخانه علت مرگ ماهیان رودخانه زرینه رود میاندوآب است.
موسوی ادامه داد :در حال حاضر با توجه به پیگیری‌های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب‌های آلاینده به زرینه رود و افزایش حجم آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.

وی ادامه داد: طی مشاهده مرگ و میر ماهی روز شنبه ۷ مهرماه در رودخانه زرینه رود در محدوده شهرستان میاندوآب اکیپ‌های نظارت و پایش این اداره کل با همکاری مسئولان محلی در محل حاضر شدند.

وی گفت: به منظوربررسی میدانی، از محل مرگ و میر ماهی در رودخانه و منابع آلاینده احتمالی آن بازدید و نمونه برداری انجام شده است.

موسوی افزود: با توجه به آنالیز‌های تخصصی انجام گرفته توسط آزمایشگاه این اداره کل مشخص شد ،کاهش آب و ورود پساب غیر استاندارد یکی از واحد‌های صنعتی منطقه به رودخانه موجب افزایش بار آلی و کاهش میزان اکسیژن محلول آب رودخانه شده وموجب تلفات گسترده ماهی در آن محدوده گردیده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی افزود: با توجه به مشخص شدن علل مرگ میر و شدت آن این اداره کل از طریق مراجع قضائی پیگیر موضوع، تا حصول نتیجه نهایی و مجازات عوامل آن خواهد بود.

وی در پایان افزود: در حال حاضر با توجه به پیگیری‌های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب‌های آلاینده به رودخانه و افزایش حجم آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.
انتهای پیام/م


تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود