اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » سطح زیر کشت کلزا در میاندوآب 30 درصد افزایش یافت

سطح زیر کشت کلزا در میاندوآب 30 درصد افزایش یافت

در تاریخ : 25 مهر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,244
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: ۳۴۸ هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب، زیر کشت کلزا یا دانه های روغنی می رود که ۳۰ درصد افزایش سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته دارد.

به گزارش میاندوآب پرس علی دیانتی با اشاره به وضعیت کشت کلزا در میاندوآب، اظهار کرد: امسال به منظور توسعه کشت کلزا ۳۴۸ هکتار از اراضی شهرستان ، زیر کشت کلزا یا دانه های روغنی می رود که ۳۰ درصد افزایش سطح زیر کشت داشته نسبت به سال گذشته دارد.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: در میاندوآب یک هزار و ۶۲۵ کیلوگرم بذر کلزا در ارقام مختلف بروتوس، ماراتن، ان پریو، سامبرو، لورین و هیدرومیل  در بین کلزاکاران منطقه توزیع شده است.
وی گفت: با توجه به افزایش ۳۰ درصدی سطح زیر کشت داشته نسبت به سال گذشته، پیش بینی می شود در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود یک هزار و ۱۸۳ تن محصول از مزارع کلزا برداشت شود.
دیانتی تصریح کرد: در سال زراعی ۹۷-۹۶، ۲۷۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان با تولید بیش از ۷۵۵ تن دانه روغنی کلزا به کشت این محصول اختصاص یافته بود.
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: کلزا در تناوب با  دیگر محصولات زراعی بویژه گندم و جو حاصلخیزی خاک را بهبود بخشیده و باعث افزایش عملکرد محصول بعد از خود شده و در راستای سیاست های احیای دریاچه ارومیه، کلزا گیاهی با نیاز آبی کم بوده و بهترین محصول برای جایگزینی با محصولات آب بر می باشد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات حمایتی به کلزاکاران، گفت: شرایط خرید محصول کلزا از کشاورزان نیز تسهیل شده و به قیمت مناسب بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری می گردد و از سوی دیگر ترویج و توسعه کشت کلزا از برنامه های اولویت دار سازمان جهاد کشاورزی است.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود