اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » افزایش 78 درصدی کشف سرقت ها در میاندوآب نسبت به سال قبل

افزایش 78 درصدی کشف سرقت ها در میاندوآب نسبت به سال قبل

در تاریخ : 20 آذر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,056
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
فرمانده انتظامی شهرستان میاندوآب گفت:امنیت زیرساخت یک جامعه است.
به گزارش میاندوآب پرس، حسن شیخ نژاد در جلسه صیانت از حقوق شهروندی گفت:امنیت زیرساخت یک جامعه را تشکیل می دهد و امنیت واقعی با تعامل بین ارگان ها و نهادهای جامعه بوجود می آید و این نیست که تصور کنیم فقط به واسطه حضور نیرو های نظامی امنیت در جامعه وجود خواهد داشت.
شیخ نژاد نیروی انتظامی را یکی از بَعد های امنیت جامعه عنوان کرد و گفت :باید تمام ارگان ها برای امنیت پایدار تلاش کنند و هرچقدر قوانین نوشته شده دست بشر رعایت شود شاهد امنیت پایدار در جامعه خواهیم بود و رعایت قوانین توسط روسای ادارات نقش چشمگیرتری در انضباط اجتماعی خواهد داشت.
وی از کاهش ارازل و اوباش در میادین و خیابان های شهر خبر داد و گفت: فرهنگ سازی های انجام شده و اقدامات مقامات انتظامی و قضایی موجب شده است نسبت به سال های گذشته تعداد این افراد در معابر عمومی بسیار کمتر شده است.
فرمانده انتظامی میاندوآب به مقایسه برخی جرایم اجتماعی از نظر آماری در 6 ماهه نخست سال 97 و 96 پرداخت و گفت: پرونده نزاع و درگیری در 6 ماهه اول سال گذشته 1334 مورد بود که در مدت مشابه امسال به 1383 مورد رسیده است که 12 درصد افزایش را نشان می دهد، پرونده اختلافات خانوادگی در سال قبل 653 مورد و امسال 671 پرونده در 6 ماهه اول ثبت شده است که 3 درصد افزایش را نشان می دهد و در زمینه سرقت نیز سال گذشته نیروی انتظامی به 341 پرونده رسیدگی کرده است که تعداد این پرونده ها امسال به عدد 626 رسیده است یعنی رشد 160 درصدی این جرم در شهرستان را نشان می دهد.
وی ادامه داد: در زمینه مفاسد اجتماعی و شرب خمر و مزاحمت های خیابانی سال گذشته 526 پرونده در کلانتری های شهرستان تشکیل شده است که امسال این عدد به 623 پرونده رسیده است و  افزایش 18 درصدی این جرایم را هم نشان می دهد و اعتیاد به مواد مخدر صنعتی نیز سال گذشته 426 پرونده و امسال 608 پرونده داشته ایم که 39 درصد افزایش داشته است که مردم معتقدند ریشه اکثر این جرایم بیکاری است.

فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: در 8 ماهه نخست امسال در راستای مبارزه با سوداگران مرگ بیش از 615 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف ، 7 باند تهیه و توزیع مود مخدر منهدم و 1055 نفر معتاد و قاچاقچی دستگیر و68 دستگاه خودرو و موتور سیکلت توقیف گردیده است و این آمار نشان می دهد آمار کشفیات نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در زمینه پیشگیری از جرایم بیش از 18294 پرونده قضایی تشکیل شده است که بیش از 78 درصد این پرونده ها در واحدهای مشاوره کلانتری ها مورد سازش طرفین قرار گرفته و بار بزرگی از دوش مقامات قضایی برداشته است.
شیخ نژاد ادامه داد: نسبت به سال قبل 78 درصد افزایش کشف سرقت ها و 72 رصد افزایش کشف سارقین را داشته ایم  و در خصوص کالای قاچاق هم در 8 ماهه نخست امسال کشفیات به ارزش یم میلیارد و 603 میلیون ريال رسیده است که در این راستا تعداد 106 دستگاه خودرو توقیف و 110 نفر نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردیده است.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود