میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » بلواری که برای سومین بار توسط شورای شهر میاندوآب نامگذاری می شود

بلواری که برای سومین بار توسط شورای شهر میاندوآب نامگذاری می شود

در تاریخ : 24 دی 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 901
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
شورای شهر میاندوآب در چهل و نهمین جلسه خود حد فاصل انتهای کوی قجلو تا ایست بازرسی شهید محمدنژاد را بنام شهید مراثی نام گذاری کرد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، جلسه علنی شورای شهرعصر دیروز با حضور 7 عضو شورای شهر و شهردار و کارشناسان شهرداری برگزار شد و در این جلسه شورای شهر به چندین مصالحه رسیدگی کرد و شهردار میاندوآب هم در باره محل جدید دفع پسماند گزارشی به اعضای شورای شهر داد.
غیب اله رحیمی یکی از اعضای شورای شهر در این جلسه پیشنهاد داد جاده حد فاصل بین کوی قجلو تا ایست بازرسی شهید محمدنژاد(محدوده روستای سبیلو) را بنام شهید مدافع حرم "سید رضا مراثی" نام گذاری کنند، که این پیشنهاد با 5 رای موافق و 2 رای مخالف اعضای شورای شهر تصویب شد.

فخرالدین آذریان عضو فعلی و دور اول شورای شهر در اعتراض به این نامگذاری گفت: در دور اول شورای شهر مصوب شده است از پل لیلان چای تا خروجی کوی قجلو بنام بلوار آذربایجان نامگذاری شود و شورای شهر نمی تواند برای یک جاده دو اسم انتخاب کند و باید بررسی شود.
جهانگیر قاسم زاده عضو فعلی و دور سوم شورای شهر میاندوآب هم در مخالف با این مصوبه گفت: شورای شهر دور سوم مصوب کرده است اسم این بلوار بنام امام رضا(ع) نامگذاری شود و اینکه تابلو چسبانده نشده است دلیل نمی شود که این بلوار اسم ندارد.

در ذیل ماده ۷۱ ‌قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران آمده است تصویب نام‌گذاری معابر، میادین، خیابان‌ها، کوچه و کوی در حوزه شهری و هم‌چنین تغییر نام آن‌ها با رعایت مقررات مربوط از وظایف شورای شهر است. امَا آیا شورای شهر صرفاً با اتکا به این قانون و بدون توجه به ابعاد اجتماعی و فرهنگی، می‌تواند نام‌گذاری و بازنام‌گذاری نماید و یا حتی بخواهد وارد حوزه اداره راهداری هم شود و برای جاده هایی که در اختیار این اداره قرار دارد نامی انتخاب کند؟

به گزارش میاندوآب پرس، سید رضا مراثی در 24 تیر 95 به شهادت رسیده است و شانزدهیمن شهید مدافع حرم آذربایجانشرقی محسوب می شود که اهل شهر لیلان در فاصله 20 کیلومتری شمال شرقی میاندوآب واقع شده و از توابع ملکان است.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود