اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » اپلیکیشن صیغه‌‌یاب دام جدید کلاهبرداران فضای مجازی

اپلیکیشن صیغه‌‌یاب دام جدید کلاهبرداران فضای مجازی

در تاریخ : 09 تیر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 23,859
نرم افزاری با عنوان صیغه یاب وجود خارجی ندارد بلکه این اپلیکیشن تنها برای کلاهبرداری طراحی شده است | تاکنون عوامل پلیس فتا همدان موفق به شناسایی سه تن از کلاهبرداران غیر بومی فعال در این زمینه شدند و تمامی آنها را در خارج از استان دستگیر کردند | یک کاربر فضای مجازی به دنبال نصب نرم افزار صیغه یابی در تلگرام، 30 میلیون ریال از حسابش به سرقت رفت
به گزارش میاندوآب پرس،رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: نرم افزاری با عنوان صیغه یاب وجود خارجی ندارد بلکه این اپلیکیشن تنها برای کلاهبرداری طراحی شده است.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد به شهروندان توصیه کرد: نرم افزاری با عنوان صیغه یاب بر روی گوشی خود نصب نکنند چراکه با این اقدام از حساب بانکی آنها کلاهبرداری می شود.

وی با بیان اینکه عده ای از روی ناآگاهی اقدام به نصب این نرم افزار و واریز مبلغی می کنند در حالیکه از تبعات آن اطلاعی ندارند ادامه داد: این نرم افزار، کاربر را به صفحات جعلی (فیشینگ) هدایت کرده سپس از متقاضی نصب صیغه یاب شماره حساب و رمز بانکی مطالبه می کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان اظهار داشت: به دنبال قرار گرفتن افراد در این دام و وارد کردن رمز و شماره حساب، موجودی آنها توسط سارقان خالی می شود.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: تاکنون عوامل پلیس فتا همدان موفق به شناسایی سه تن از کلاهبرداران غیر بومی فعال در این زمینه شدند و تمامی آنها را در خارج از استان دستگیر کردند.

وی گفت: به تازگی نیز یک کاربر فضای مجازی به دنبال نصب نرم افزار صیغه یابی در تلگرام، 30 میلیون ریال از حسابش به سرقت رفت.

رئیس پلیس فتا همدان از شهروندان خواست ضمن نصب نکردن نرم افزار صیغه یاب در صورت مشاهده این نرم افزارها در فضای مجازی موضوع را برای شناسایی و دستگیری سازندگان آن‌، از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا؛ سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: توسعه فضای مجازی موجب رواج سایت و کانال های همسریابی یا صیغه یابی شده است در حالیکه بیشتر این نرم افزارهای صیغه یاب بدافزارهای جاسوسی هستند.

وی گفت: کلاهبرداران با طراحی صفحات جعلی طعمه را به نصب نرم افزار صیغه یاب و انتخاب افرادی بر اساس تصاویر موجود برای ازدواج موقت هدایت کنند.

وی اضافه کرد: نصب این نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه موجب هک گوشی و دسترسی هکر به اطلاعات گوشی و سوء استفاده از آن می شود.
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود