میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » رودخانه تاتائو(سیمینه رود) بزرگترین تهدید آذربایجان غربی/ خسارت 320 میلیاردی سیلاب به زمین های کشاورزی میاندوآب

رودخانه تاتائو(سیمینه رود) بزرگترین تهدید آذربایجان غربی/ خسارت 320 میلیاردی سیلاب به زمین های کشاورزی میاندوآب

در تاریخ : 22 فروردین 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,064
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت:رودخانه تاتائو(سیمینه رود) بزرگترین تهدید آذربایجان غربی است و احداث سد بر روی این رودخانه ضروری است.
به گزارشخبرنگار میاندوآب پرس، جهانبخش محبی نیا در جلسه شورای اداری میاندوآب که امروز به ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به اینکه 170 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب وجود دارد که فقط 69 واحد آن فعال است،گفت: واحدهای تولیدی نیمه جان نیازمند عنایت مسئولین استانی و پرداخت تسهیلات کم بهره هستند تا شاید بتوانیم این واحدها را هم از حالت رکود نجات دهیم.
محبی نیا به افتتاح پتروشیمی میاندوآب در تیرماه سالجاری هم اشاره کرد و گفت: با افتتاح پتروشیمی نیاز به احداث صنایع پایین دست پتروشیمی بیشتر احساس خواهد شد و این صنایع به مراتب موثرتر از خود پتروشیمی در توسعه میاندوآب نقش آفرینی خواهد کرد و با دستور وزیر شرکت ایمیدرو عهده دار سرمایه گذاری 49 درصدی این پروژه خواهد بود و از استاندار می خواهیم برای 51 درصد دیگر هم یک پیمانکار قَدر برای این پروژه معرفی نمایند تا شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی هم در دستور ساخت قرار گیرد.
محبی نیا ادامه داد: جاده میاندوآب-میانه معروف به جاده سرچم هم بیش از 26 سال است در حال احداث است و هنوز 15 کیلومتر از این جاده تکمیل نشده است و منتظر تخصیص اعتبار است تا انتظار مردم برای بازگشایی این مسیر به پایان برسد.
وی گفت: جاده میاندوآب-تپه رش هم تبدیل به قتلگاه مردم منطقه شده است و با وجود اینکه 4 سال است پیمانکار کار را رها کرده ، اقدامات لازم برای تکمیل این جاده انجام نشده است و جاده دسترسی به ایستگاه راه آهن و دانشگاه شهید باکری هم داد مردم را درآورده و لازم است اقدام فوری انجام گیرد.
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی رودخانه تاتائو(سیمینه رود) را بزرگترین تهدید آذربایجان غربی خواند و گفت: این رودخانه وحشی است و در همین سیلاب اخیر 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی میاندوآب در اثر طغیان تاتائو زیر آب رفته است و بیش از 320 میلیارد ريال به این اراضی خسارت وارد شده است لذا ایجاد سد بر روی این رودخانه دست کم برای کنترل سیلاب ضروری است.
محبی نیا احداث شهرک یا پارک نهال را دیگر خواسته مردم از استاندار اعلام کرد و گفت: این پارک نهال می تواند در زمینی به مساحت 500 هکتار احداث و تمام نهال ها طبقه بندی و غرفه بندی شود، ایستگاه کشاورزی میاندوآب یک مزرعه بزرگ دارد که می تواند برای این کار بسیار مناسب باشد و با احداث این مرکز نهال برای هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود