میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » آنچه در جلسه علنی شورای شهر میاندوآب گذشت

آنچه در جلسه علنی شورای شهر میاندوآب گذشت

در تاریخ : 25 فروردین 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,279
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مشروح گزارش از دومین جلسه علنی پارلمان محلی میاندوآب

تراب قهرمانی رئیس شورای شهر میاندوآب در آغاز صحبت های خود گفت: اقدام ابلهانه آمریکا را مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران در زمره گروههای تروریستی را محکوم می کنیم و اعیاد شعبانیه را به مردم میاندوآب تبریک عرض می کنیم همچنین از استاندار آذربایجان غربی بابت تخصیص 50 میلیلارد ريال برای ساحل سازی زرینه رود در سفر اخیر وی به شهرستان قدردانی می کنیم.
قهرمانی گفت: برای کارهای عمرانی هیچ نقطه شهر در الویت نیست و همه جای شهر که نیاز است باید کارها متناسب باشد و انجام شود و اینکه بگوییم در فلان محله کار انجام نشده است دیدگاه منطقه است و موجب ایجاد اختلاف بین اعضای شورای شهر می شود.

فخر الدین آذریان عضو شورای شهر در نطق پیش از دستور خود گفت: سال پربارشی را شروع کرده ایم و امیدواریم برای همه مردم پر از خوبی باشد.
وی ادامه داد: با توجه به قولی که به مردم داده ایم، با احداث کارخانه آسفالت معابری را که لازم است آسفالت شود و خیابان هایی که نیاز به روکش و ترمیم دارد انجام شود انتظار داریم هر چه سریعتر اینکارها انجام شود تا مردم وعده هایی که داده شده است را احساس کنند.
آذریان گفت: مناظر طبیعی گردشگری شهرمان از لحاظ زیبایی چیزی از شهرهایی مثل اصفهان و حاشیه زاینده رود کم ندارد اما لازم است برای مسافران و همشهریان خدمات بهتری در رابطه با پاکیزگی سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها ارائه دهیم .
این عضو شورای شهر با اشره به اینکه، اظهار نظر در مورد جذب نیرو توسط پتروشیمی میاندوآب در حیطه اختیارات اعضای شورای شهر نیست،گفت: شورای شهرستان می تواند پیگیر این موضوع باشد.
وی گفت: برخی افراد بیمه شهرداری شده اند و حقوق می گیرند تا مُبلّغ یک عضو شورای شهر باشند و ما به این مسائل معترضیم، به این معترضیم که وقتی کار عمرانی انجام می شود با تصویب همه اعضای شورای شهر و با اجرای شهردار انجام شده است اما عضو شورای شهر در محافل عمومی و فضای مجازی اعلام می کند، به قولی که داده بودم عمل کردم، که اینها منیت است و کار خوبی نیست.

جهانگیر قاسم زاده دیگر عضو شورای شهر طی صحبت هایی گفت: از این پس در مورد تمام مسائل از جمله کارهای عمرانی و نحوه ی جذب کارکنان شهرداری شفاف حرف خواهیم زد تا مردم قضاوت کنند

مرتضی نجفی نایب رئیس شورای شهر هم گفت:عقب کشی دیوار کارخانه قند در میدان باکری تبدیل به پارکینگ خودروها شده است و در نوع خود معضلی برای شهر است و لازم است هر چه سریعتر کار آسفالت آن محل انجام شود.
نجفی با انتقاد از شهردار گفت: برنامه ی عمرانی شهرداری به اعضای خاص شورای شهر اعلام می شود و این اعضا هم برای عکس گرفتن می روند و برخی کارهای عمرانی را به نام خود به مردم معرفی می کنند
وی ادامه داد: آقای شهردار عدالت عمرانی در شهر رعایت نمی شود، با کارهای عمرانی مخالف نیستم اما در خیابان هایی که هنوز دیوار زمین ها هم کشیده نشده بتن پلاک کار می شود اما در مناطقی که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است غافل شده ایم، اگر برای انجام کارهای عمرانی با فشارهایی از طرف اعضای شورای شهر مواجه می شوید به همه بگویید.
نایب رئیس شورای شهر گفت: 2 نفر از کارکنان شرکتی فضای سبز به شورا مراجعه کرده و گلایه می کنند که با 5 سال سابقه کار بیکار شده اند و به ایشان اعلام شده اگر از نزدیکان شوراهای شهر نباشید نمی توانید کار کنید و اینها با عدالت سازگار نیست و شهردار باید در بکار گیری نیروهای قراردادی یا شرکتی هم دقت بیشتری داشته باشد و نیروهایی که دارای سابقه بیشتر هستند بکار گرفته شوند.

رسول ملکی شهردار میاندوآب گفت: تصمیم شیطانی و پلید آمریکار در تروریستی اعلام کردن سپاه را محکوم می کنیم، سپاه و بسیج تنها یک کلمه نیست و اندیشه و مکتبی است که به دنیا صادر شده است و همه ما با این افکار بزرگ شده ایم.
ملکی با اشاره به سفر هفته گذشته استاندار آذربایجان غربی به میاندوآب گفت:استاندار در بازدید از ساحل زرینه رود دستور تخصیص فوری 50 میلیارد ريال برای ساحل سازی جیغاتی را صادر کرد و پیرو همین دستور دیروز هیئتی از استان به همراه رئیس سازمان همیاری به میاندوآب آمدند و به جد پیگیر کارهای ساحل سازی هستیم.
شهردار میاندوآب گفت: در حال بررسی ساخت یک روگذر در سه راهی استاد شهریار(سه راه شاهیندژ) و یک زیر گذر در کوی وکیل کندی در تقاطع بلوار شهید امانی هستیم و کارخانه آسفالت هم آماده استارت است و آگهی خرید مصالح از جمله شن و ماسه داده ایم و قطعا اردیبهشت ماه شاهد شروع بکار رسمی این کارخانه خواهیم بود

احد غفاری منشی شورای شهر هم در اظهاراتی گفت: مردم از خدمات جایگاههای CNG به شدت شاکی هستند و لازم است مسئولین مربوطه رسیدگی کنند چرا که همشهریان ادعا می کنند این جایگاهها کم فروشی می کنند و مجبور هستند برای سوختگیری از جایگاههای شهرهای همجوار استفاده کنند که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.
غفاری مشکل دیگر شهروندان را کیفیت بد نان ها اعلام کرد و گفت: نمی دانم کدام ارگان باید رسیدگی کند مردم از کیفیت نان ها بسیار ناراضی هستند، رسیدگی و زیباسازی ورودی های میاندوآب هم مورد دیگری است که در روزهای آتی طی نشستی با جوانان و صاحب نظران پیشنهادات این عزیزان را در مورد زیباسازی ورودی ها در کمسیون فرهنگی بررسی خواهیم کرد.
غفاری گفت: اگر از دوستان و نزدیکان من هم مثل برخی ها در پتروشیمی استخدام می شد من هم سکوت می کردم و از وضعیت استخدام این مجموعه انتقاد نمی کردم  ولی مطمئن باشید من به عنوان نماینده مردم پیگیر حق و حقوق جوانان شهرمان خواهم بود.

داریوش عسگری منشی اول شورای شهر هم گفت: کاش کارهایی که می کنیم و حرف هایی که می زنیم به خاطر خدا باشد نه اینکه کارهایی را برای نفس خود انجام دهیم با هدف اینکه در انظار عمومی، رسانه ها و یا فضای مجازی دیده شویم وقتی هم نتیجه ای حاصل نشد بخواهیم دیگران را زیر سوال ببریم، وظیفه ذاتی اعضای شورای شهر است اگر جایی مشاهده کنند حق و حقوقی از شهروندان ضایع می شود، اقدام کنند و سکوت جایز نیست.
گفتنی است بعد از گذشت حدود 70 دقیقه از جلسه امروز جهانگیر قاسم زاده قبل از طرح مصوبات با هماهنگی رئیس شورا جلسه را ترک کرد و فخرالدین آذریان هم دقایقی بعد با طرح موضوع مربوط به بدهی شهرداری به بختیار فتحی بابت ساخت المان های شهری که مربوط به سالهای گذشته است با اعتراض به اینکه این موضوع قبلا در صحن شورای شهر مطرح شده و رای نیاورده است جلسه را ترک کرد و با توجه به اینکه غیب اله رحیمی دیگر عضو شورای شهر در مرخصی بود رئیس شورا ختم جلسه را اعلام کرد و گفت: جلسه با غیب 3 عضو شورا از رسمیت افتاد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود