اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » جمع آوری 150 میلیون تومان در جشن گلریزان میاندوآب

جمع آوری 150 میلیون تومان در جشن گلریزان میاندوآب

در تاریخ : 19 اردیبهشت 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 2,097
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
به مناسبت ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد نیازمند در میاندوآب برگزار شد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، مراسم جشن گلریزان چهارشنبه شب با حضور حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه میاندوآب، حجت الاسلام گل حسینی رئیس
دادگستری، حجت الاسلام اصلانی دادستان، بروجنی مدیرکل زندانهای استان و فرماندار میاندوآب و جمعی از خیرین در یکی از مجتمع‌های پذیرایی میاندوآب برگزار شد.
حجت الاسلام مختار اصلانی دادستان میاندوآب در این مراسم گفت: سال گذشته در مراسم گلریزان مبلغ 700 میلیون ريال جمع آوری شد که با این مبلغ توانستیم 32 نفر زندانی آزاد کنیم و برای آزادی این زندانیان مبلغ 16 میلیارد ريال نیاز بود که از این مبلغ 10 میلیارد با تلاش های مددکاران از شکات رضایت گرفته شد و مبلغ 6 میلیارد ريال هم توسط ستاد دیه پرداخت شد تا این زندانیان آزاد شوند.
دادستان میاندوآب گفت: این یعنی پولی که مردم در این راه کمک می کنند برکت دارد و با کمک 700 میلیون ريالی شما مردم توانستیم 32 نفر زندانی را که بدهی 16 میلیارد ريالی داشتند آزاد کنیم، امسال هم 81 نفر زندانی جرایم غیرعمد منتظر کمک های مالی مردم هستند تا بتوانند از زندان رهایی یابند.
حجت الاسلام اصلانی افزود: فلسفه اینکه این مراسم در اولین روزهای ماه مبارک در میاندوآب برگزار می شود این است که بتوانیم با همت شما خیران عزیز در این روزهای ماه رحمت این زندانیان را به کنار خانواده های خود بازگردانیم.
حمزه بروجنی مدیر کل امور زندان استان آذربایجان غربی نیز در جشن گلریزان میاندوآب گفت: رسالت ستاد دیه آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد از طریق جمع آوری کمک های مردمی و نهادهای دولتی است و این ستاد به زندانیانی که سوء سابقه داشته باشند به هیچ وجه کمک نمی کند.
بروجنی گفت: از زمان تشکیل ستاد دیه در آذربایجان غربی 5149 زندانی با کمک های مردمی با حفظ حقوق شکات آزاد شده اند و در حال حاضر هم 503 زندانی در زندان های استان نیازمند یاری دستان خییر شما مردم هستند.
امام جمعه میاندوآب هم طی سخنانی در این مراسم گفت: رمضان ماه رحمت خداوند است و اگر می خواهیم رحمت خداوند شامل حال ما هم بشود دو راه دارد و یکی این است که به بنده های خدا کمک کنیم.
حجت الاسلام حسن زاده افزود: خیلی از زندانیان هم خلافکار نیستند بر اثر حادثه الان گوشه زندان افتاده اند، نشانه مومن واقعی فقط نماز خواندن و روزه گرفتن نیست ، اگر ایستاده ایم باید دست افتاده گیریم، اگر بتوانیم یک خانواده را خوشحال کنیم خداوند هم ما را خوشحال خواهد کرد و در قرآن هم به این امر تاکید شده است.
حجت الاسلام حسن پور مدیر عامل ستاد دیه آذربایجان غربی هم در این مراسم گفت: امسال 24 جشن گلریزان در سطح استان برگزار می کنیم و امیدواریم با دستان پرمهر خیران عزیز زندانیان جرایم غیرعمد را به آغوش خانواده ها برگردانیم.
حجت الاسلام حسن پور افزود: خیران میاندوآب در جشن گلریزان امسال مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ريال برای آزادی زندانیان غیر عمد کمک مالی کردند.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود