میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » نرخ شهریه مدارس هیات امنایی میاندوآب 10درصد افزایش یافت

نرخ شهریه مدارس هیات امنایی میاندوآب 10درصد افزایش یافت

در تاریخ : 24 اردیبهشت 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 606
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

با تصویب شورای آموزش و پرورش میاندوآب نرخ شهریه مدارس هیات امنایی این شهر در همه مقاطع تحصیلی برای سال تحصیلی 99-98 به میزان 10 درصد افزایش پیدا کرد.

بهروز تقی نژاد روز سه شنبه در پایان نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار میاندوآب پرس، اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و بضاعت مالی مردم در سه سال گذشته شهریه مدارس یاد شده افزایش زیادی پیدا نکرد.
وی افزود: پیشنهادهای زیادی از سوی مدیران این مدارس و همچنین برخی از مسئولان برای افزایش شهریه مطرح، و درنهایت با موافقت اعضای شورای شهرستان مقرر شد، نرخ شهریه حداکثر تا 10درصد افزایش یابد.
رئیس آموزش و پرورش میاندوآب با اشاره به وجود 15 مدرسه هیات امنایی در میاندوآب گفت: از سال تحصیلی آینده شهریه مدارس ابتدایی که به شیوه هیات امنایی اداره می شوند، یک میلیون و 700هزار ریال و مدارس متوسطه دوره اول و دوره دوم متوسطه نیز دو میلیون ریال خواهد بود.
وی افزود: طبق مصوبه این جلسه قرار شد، به منظور جلوگیری از فشار اقتصادی به والدین و پیشگیری ازچالش پیش روی مدیران مدارس، آن دسته از مدارس هیات امنایی که درحوزه استحفاظی آنها توانایی پرداخت این شهریه وجود ندارد، توسط آموزش و پرورش از مجموعه واحدهای هیات امنایی خارج شوند.
تقی نژاد گفت: بر اساس مصوبه دیگر این جلسه اگر اولیای دانش آموزان توانایی پرداخت شهریه را نداشته باشند،انجمن اولیای مدارس ورود پیدا کند ونظر این انجمن برای مدیرمدرسه قابلیت اجرایی دارد، و به آن اختیار داده شده هر تخفیفی را که صلاح بداند، به اولیا ارایه کند.
وی با قدردانی از اولیای دانش آموزان گفت: آنان همکاری های خوبی را در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و فکری داشتند و مدیران مدارس از وجود اولیا در مدیریت و برنامه ریزی و حتی سامان دهی نیروی انسانی کمک می گیرند و این تعامل ها موجب شده پیشرفت های دانش آموزان در عرصه های علمی و تربیتی را شاهد باشیم.
رئیس آموزش و پرورش میاندوآببا اشاره به اینکه دیگر مصوبه امروز شورا امضای قرارداد مدیران مدارس با واحدهای تولیدی لباس فرم مدارس بود، گفت:اینکار برای سهولت دانش آموزان در تهیه لباس، حذف واسطه ها و رونق واحدهای تولیدی انجام می شود و والدینی که تمایل دارند لباس فرم دانش آموزشان توسط مدرسه تهیه شود باید زمان ثبت نام 20 درصد هزینه لباس را هم به مدیر مدرسه پرداخت کنند در غیر اینصورت خودشان می توانند از واحدهای توزیع پوشاک لباس را تهیه نمایند.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود