میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » وجود بیش از 200 نفر نیوری مازاد در شهرداری میاندوآب

وجود بیش از 200 نفر نیوری مازاد در شهرداری میاندوآب

در تاریخ : 15 آذر 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 698

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

فرماندار میاندوآب گفت: 55 نفر از نیروهای شهرداری کار تنظیف شهری را انجام می دهند، بیش از 200 نفر نیروی مازاد در شهرداری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، مهدی قهرمانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: دو ماه پیش جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر ، شهرداری و نمایندگان کارکنان شهرداری تشکیل و اعلام کرده بودیم که حاضریم با نظر مساعد استاندار کارکنانی که قبل از مرداد ماه 96(قبل از آغاز بکار شورای دور پنجم) در شهرداری سابقه کار دارند را تبدیل وضعیت دهیم و با مصوبه شورای شهر جذب شهرداری شوند.

قهرمانی ادامه داد: اما در این مدت هیچ مصوبه ای با این مضمون توسط شورای شهر تصویب نشده است و هفته گذشته یک مصوبه به هیئت تطبیق آمده بود که کلی بود و توسط هیئت تطبیق رد شد.

قهرمانی گفت: طی جلسه ای که امروز در دفتر امام جمعه برگزار شد مقرر گردید شهرداری حقوق عقب افتاده کارکنان را تا دو روز آینده پرداخت کند .

فرماندار میاندوآب با اشاره به وجود نیروهای مازاد در شهرداری گفت: درجه شهرداری میاندوآب 8 است و بر اساس چارت سازمانی تعریف شده باید 288 نفر مجموعه کارکنانش باشد که در حال حاضر بیش از 500 نفر در شهرداری مشغول کار هستند و این نشان می دهد بیش از 200 نیروی مازاد در شهرداری وجود دارد.

قهرمانی گفت: علت مخالفت ما هم با افزایش نیروی جدید این است که اگر قرار باشد در هر دوره شورای شهر تعدادی به کارکنان شهرداری اضافه شود با بحران اساسی روبرو خواهیم شد ، هر چند این بحران امروز هم خودش را به صورت ملموس نشان می دهد و با این وضعیت شهرداری در آینده نمی تواند هیچ خدماتی به شهروندان ارائه نماید.

وی ادامه داد: کارشناسان معتقدند شهرداری با همین 55 نفر می تواند کار تنظیف شهرداری را انجام دهد و غیر از این نیروها عمدتا پشت میز نشین هستند و یا در جاهای دیگری مشغول کار هستند، ما در حال حاضر یا باید به فکر تعدیل نیروهای مازاد باشیم یا حداقل جلوی افزایش نیروها را بگیریم، برای بهبود عملکرد شهرداری ناگزیر به چابک سازی این نهاد نیمه دولتی هستیم.

فرماندار میاندوآب گفت: گزارشاتی به دست ما رسیده است که عده ای هم از شهرداری حقوق می گیرند و در لیست بیمه تامین اجتماعی هم اسامی شان وجود دارد اما کاری انجام نمی دهند ، در حال بررسی موضوع هستیم که اگر صحت داشته باشد تضییع حق الناس است چرا که حق و حقوق کارکنان شهرداری از محل پول هایی پرداخت می شود که مردم به شهرداری داده اند و این کار خیانت است و با این پول ها باید به شهروندان خدمات ارائه شود.

گفتنی است 2 روز است برخی کارکنان شهرداری در اعتزاض به عدم دریافت حقوق و اعیین وضعیت خود مقابل فرماندار تجمع کرده بودند و امام جمعه میاندوآب نیز امروز به عدم پرداحت حقوق کارگران شهرداری در خطبه های نماز جمعه واکنش تندی داشت.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود