اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » 30 نفر از حوزه انتخابیه میاندوآب داوطلب نمایندگی مجلس شدند

30 نفر از حوزه انتخابیه میاندوآب داوطلب نمایندگی مجلس شدند

در تاریخ : 17 آذر 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 7,499

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

با پایان مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی، مشخص شد 30 نفر خواستار وکالت مردم برای حضور در مجلس از حوزه انتخابیه شهرستان میاندوآب هستند.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس از سالن ثبت نام از داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی، در میان این افراد 4 نفر سابقه کاندیداتوری برای مجلس را در کارنامه دارند، 4 نفر از این افراد زن هستند و 3 نفر نیز روحانی هستند که 10 درصد ثبت نام کنندگان را تشکیل می دهند، ضمن اینکه هیچ یک از دو نمیانده فعلی حوزه انتخابیه میاندوآب در مجلس شورای اسلامی برای مجلس یازدهم ثبت نام نکردند.

همایون هاشمی که قبلا اعلام کرده بود شرایط کار را مناسب نمی بیند و محبی نیا دیگر نماینده میاندوآب هم دلیل عدم حضور خود در انتخابات آتی مجلس را اینگونه بیان کرده است: بعد از ۲۵ سال زندگی در پارلمان جمهوری اسلامی و  مطالعاتی که در این زمینه‌ها داشتم، پارلمان در جمهوری اسلامی را روز به  روز به سمت‌وسوی افول می‌بینم تا فربهی و کمال و فرهیختگی که بتواند به  عنوان معبد آرزوهای سیاسی مردم ایران و جوانان و همه اقشار جلوه کند.

در دوره دهم مجلس شورای اسلامی حوزه میاندوآب به همراه شهرستان های شاهیندژ و تکاب 2 کرسی در مجلس داشت که 31 نفر از میان افرادی که ثبت نام کرده بودند صلاحیت گرفتند و از میان این نفرات فقط 2 نفر برای مجلس یازدهم هم مجددا کاندیداتوری خود را اعلام کردند، ضمن اینکه با جدا شدن حوزه انتخابیه شاهیندژ و تکاب از میاندوآب این بار حوزه انتخابیه میاندوآب در مجلس تنها یک کرسی خواهد داشت.

باید منتظر ماند و دید چند نفر از این 30 نفری که برای انتخابات ثبت نام کرده اند از فیلتر شورای نگهبان عبور خواهند کرد و می توانند وارد کارزار انتخابات شوند اما آنچه نظر سنجی ها نشان می دهد رقابت اصلی برای تصاحب صندلی سبز مجلس بین 7 نفر از این افراد خواهد بود.

طبق زمان بندی انتخابات 27 آذر ماه کسانی که صلاحیتشان توسط هیئت اجرایی رد شود به خود داوطلب اعلام خواهد شد و 23 بهمن هم لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان توسط فرمانداری ها منتشر خواهد شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود