میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » گزارش مشروح از جلسه علنی شورای شهر میاندوآب

گزارش مشروح از جلسه علنی شورای شهر میاندوآب

در تاریخ : 17 آذر 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,207

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

رئیس شورای شهر میاندوآب در جلسه علنی پارلمان محلی میاندوآب گفت: برخی از کارگرانی که مدتی است منتظر جذب در شهرداری بودند به بهانه عقب افتادن حقوق مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند ، در حالی که شورای شهر مصوب کرده بودند همانند 54 نفری که جذب شهرداری شدند این کارگران هم با قرارداد 89 روزه جذب شوند که در هیئت تطبیق مغایر با قانون تشخیص داده شده بود.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، فخرالدین آذریان گفت: در نهایت با توجه به تاکید مجدد فرماندار و موافقت استاندار با جذب افرادی که سابقه کار در شهرداری تا قبل از شهریور ماه 96 را دارند موافقت شده است و ما هم این روند را پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: دو نفری که از عوامل شهرداری دستگیر شده اند در رابطه با فعالیت های شورای شهر و شهرداری نیست و مربوط به هیئت امنای مسکن کارکنان شهرداری است و امیدواریم مشکلات این عزیزان هم هر چه سریعتر حل شود.

رئیس شورای شهر میاندوآب با الام اینکه مشکل پسماند هنوز پابرجاست گفت: محل دپو فعلی پسماند موجب نارضایتی مردم آن محل شده است و امیدواریم با تصویب محل جدید توسط کارگروه پسماند استان این مشکل هم حل شود، به دلیل عدم قرار گیری محل مناسب در اختیار شهرداری برای دفع بهداشتی پسماند علاوه بر اینکه موجب نارضایتی اهالی شده است روزانه 70 تا 80 میلیون ريال هزینه اضافی حمل همین پسماند به شهرداری تحمیل شده است .
آذریان گفت:  انتظار داریم مجموعه شهرداری هر چه سریعتر #بودجه سال 99 را به شورای شهر بیاورند.

داریوش عسگری:هیچ کسی جذب شهرداری نشده است و همه کارکنان جدید برای پیمانکار شهرداری کار می کنند، نباید میان کارکنان تبعیضی قائل شویم اگر قرار بر جذب است باید همه این کارکنان جذب شوند، ضمن اینکه از زمان آغاز بکار شورای دور پنجم حدود 100 نفر از کارکنان شهرداری بازنشسته شده اند.

نباید مشکلات را مضاعف کنیم و مشکل دیگری گریبانگیر شهرداری و اعضای شورای شهر شود ، همه این کارکنان فرزند این میاندوآب هستند که برای شرکت پیمانکار شهرداری کار می کنند ، اگر قرار بر اجرای عدالت باشد جذب بدون ایجاد دو دستگی میان شهرداری و کارکنان انجام شود.

جهانگیر قاسم زاده با تهمت خواندن انتشار خبر مربوط زمین مورد مناقشه 514 متر مربعی که در زمان شورای دور چهارم اتفاق افتاده بود، گفت: از رئیس شورای شهر گله مندم که چرا واکنشی به این تهمت ها نشان نداد چرا که این موجب لطمه به شورا شد و فرقی نمی کند خبر در مورد کدام دوره شورای شهر بوده است.

قاسم زاده که معتقد بود اعضای شورای شهر خطایی در مورد زمین فوق مرتکب نشده است، گفت: اسنادی که در این زمینه منتشر شد آبروی شورای شهر را زیر سوال برد ، انتظار داریم در چنین مواردی واکنش نشان دهید .
این عضو شورای شهر پسماند را معضل اساسی شهر اعلام کرد و گفت:در حال حاضر قوطور داغی را به 3 نقطه شهر منتقل کرده ایم و علاوه بر نارضایتی مردم این محله ها شیرآبه این زباله تمام آب های زیرزمین ما را تهدید می کند و اعضای شورای شهر باید به این موضوع ورود پیدا کنند.
قاسم زاده ادامه داد: سگ های ولگرد دسته دسته در کوچه و محله های میاندوآب پرسه می زنند و اگر فردا روزی مشکلی برای کسی پیش بیایید شهردار و اعضای شورای شهر باید پاسخگو باشند .

فخرالدین آذریان در پاسخ به قاسم زاده گفت: مدارک کافی در رابطه با زمین مورد مناقشه در اختیار نداشتم و با توجه به اینکه پرونده در حال پیگیری است و هنوز هم حکم نهایی صادر نشده است من نمی توانستم اظهار نظر کنم.

نایب رئیس شورای شهر میاندوآب گفت: در برخی مسائل فقط تخریب یکدیگر را بلدیم، وقتی یکجا هستیم چنان اتحادی نشان می دهیم که همه تصور می کنند رفقای چندین ساله هستیم ، خواهش می کنم باهم روراست باشیم ، در جلسات میان مردم به همدیگر تهمت و افترا نزنیم علاوه بر حساب قیامت در همین میان مردم هم باید پاسخگوی رفتار خود باشیم.

احد غفاری گفت: تصور نکنیم می شود با سند سازی و پرونده سازی سر نهاد های اطلاعاتی و امنیتی را هم کلاه گذاشت، به برکت نظام جمهوری اسلامی نیروهای امنیتی اشرافیت کامل به موضوعات دارند و متوجه پرونده سازی ها هستند، از برخی همکاران می خواهم این رفتارهای خود را خاتمه دهند شان شورا را بیش از این پایین نیاورند.
این عضو شورای شهر گفت: برخی کارکنان شهرداری در سایه همین گزارشات از امضاء کردن پرونده های قانونی هم واهمه دارند و اگر شهرداری نتواند عملکرد خوبی داشته باشد ضربه اصلی را شهروندان خواهند خورد، تضعیف یکی از اعضای شورای شهر یعنی تضعیف تمام اعضای شورای شهر و شهرداری و این اصلا برای شهر ما خوب نیست.
غفاری با اشاره به اینکه شایعه شده است اعضای شورا از شهردار سوال پرسیده اند و شهردار در آستانه استیضاح است، گفت: باید در این زمینه شفاف سازی شود تا جوی که در شهرداری حاکم شده است شکسته شود و تمام کارکنان بتوانند اطمینان کار خود را انجام دهند.

رئیس شورای شهر در پاسخ غفاری هم گفت: تا امروز سوالی از شهردار مطرح نبوده است بلکه اعضای شورا گاها جهت اشرافیت و آگاهی به مسائلی در رابطه با شهرداری اطلاعاتی خواسته اند و از شهردار گرفته اند، لذا بحث سوالی که جهت استیضاح باشد تا امروز در شورا مطرح نشده است و تکذیب می گردد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود