اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » نانوایی های یارانه ای باید به سمت نیمه یارانه ای سوق داده شوند

نانوایی های یارانه ای باید به سمت نیمه یارانه ای سوق داده شوند

در تاریخ : 06 بهمن 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,391

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت:بر اساس تکلیف سازمان، نانوایی های یارانه ای باید به سمت نیمه یارانه ای سوق داده شوند.

به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، علیرضا زارعی در جلسه کارگروه آرد و گندم میاندوآب گفت؛ استاندارد کشوری برای هر 1200 نفر یک  واحد نانوایی تعریف شده است، ولی در عمل برای هر 1030 نفر یک واحد نانوایی در کشور وجود دارد، در میاندوآب هم به ازای هر 673 نفر یک واحد نانوایی وجود دارد و به این معنی است که نزدیک دو برابر استاندارد کشور در این شهرستان نانوایی وجود دارد.

زارعی ادامه داد: 8.5 درصد کل نانوایی های استان در میاندوآب قراردارد و بیش از 9.5 درصد سرانه آرد استان هم به میاندوآب تعلق دارد و این به این معنی است که سهم میاندوآب از سرانه متوسط استان بالاتر است.

 مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت: سرانه آرد کشوری به ازای هر نفر 6 کیلوگرم است و سرانه هر فرد در آذربایجان غربی حدود 6 کیلو 700 گرم است و سرانه میاندوآب هم به ازای هر فرد 7 کیلو 300 گرم است و یکی از بالاترین سرانه هایی است که در آذربایجان غربی وجود دارد .

زارعی با اشاره به اینکه بر اساس تکلیف کارگروه کشوری ما موظف هستیم هر سال بخشی نانوایی های یارانه ای را به سمت نیمه یارانه ای و نیمه یارانه ای ها ره به سمت آزاد پز سوق دهیم، گفت؛ این اتفاق در میاندوآب نیافتاده است و با توجه به حجم یارانه ای که دولت بر روی آرد و گندم پرداخت می کند انتظار داریم مسئولان شهرستان به سمتی حرکت کنند که نانوایی های یارانه ای به نیمه یارانه ای تبدیل شوند.

علیرضا زارعی گفت؛ در مجموع طی 10 ماه گذشته 20 هزار و 18 تن آرد یارانه ای و نیمه یارانه ای در میاندوآب توزیع شده است که حدود 20 درصد از کارخانه آرد قیزیل دشت و 80 درصد هم از کارخانه طراوت تهیه شده است.
همچنین در این جلسه "ارسلان رحمت" به عنوان رئیس اداره غله میاندوآب معرفی و از زحمات و خدمات "علی محمدپور" رئیس سابق تقدیر شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود