میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » ۳۱۰۰ خودرو عمومی در منطقه میاندوآب به صورت رایگان گازسوز شد

۳۱۰۰ خودرو عمومی در منطقه میاندوآب به صورت رایگان گازسوز شد

در تاریخ : 09 دی 1399
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,081

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir): 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب از دوگانه سوز نمودن سه هزار 100دستگاهخودروی عمومی (وانت بار وتاکسی)در جنوب آذربایجان‌غربی از ابتدای اجرای طرح خبر داد .

به گزارش میاندوآب پرس، سید جواد فیض حسینی مدیر منطقه با بیان این خبر افزود:طرح رایگان دوگانه سوز نمودن خودروهای عمومی که از اوایل اردیبهشت ماه سال‌جاری در راستای مصوبه‌ آذرماه سال گذشته شورای اقتصاد کشور در راستای مصرف بهینه در حوزه حمل و نقل اجرایی شده است که در این راستا بیش از سه هزار و100 دستگاه وانت بارو تاکسی در جنوب استان آذربایجان غربی دوگانه سوز شده است وازاین تعداد هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو فقط در شهر بوکان گازسوز شده‌است که از این حیث این شهرستان مقام اول را در بین شهرهای کشور به خود اختصاص داده است.

برپایه این گزارش فیض حسینی افزود:نه مرکز فعال برای تبدیل خودروهای عمومی بنزین سوز به گاز سوز در شهرستانهای(بوکان،پیرانشهر،تکاب،شاهین دژ،مهاباد،میاندوآب،نقده)تحت پوشش این منطقه شامل 3مرکز در شهر بوکان ومابقی در شهرهای مذکور فعال وآماده ارائه خدمات در اجرای این طرح می باشند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب با بیان افزایش تعداد خودروهای دوگانه سوز در جنوب استان آذربایجان غربی با اجرای این طرح گفت: امسال بعلت تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز،میزان مصرف سوخت سی‌ان‌جی در مدت 9 ماهه سال جاری،نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش مصرف داشته است.

فیض‌حسینی ادامه داد:مالکان خودروها با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی https://gcr.niopdc.ir می‌توانند نسبت به ثبت درخواست و نوبت‌گیری برای گازسوز کردن خودروهای خود در شهر محل سکونت اقدام کنند و در صورت داشتن هرگونه شکایت،انتقاد پیشنهاد در خصوص مراکز تبدیل به سامانه ۱۲۴ واحد بازرسی اداره صنعت،معدن و تجارت اطلاع دهند.

وی بیان کرد:با توجه به اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته شده در اجرای طرح دوگانه سور نمودن خودروهای عمومی وافزایش استقبال مالکان خودروها ی عمومی(باری و سواری)رغبت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای احداث جایگاه افزایش یافته که این امر (توسعه مجاری عرضه CNG)در زمان سوختگیری،کاهش هزینه سوخت،کمک به معیشت خانوارها و کاهش آلودگی زیست محیطی نیز اثر می‌گذارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب با اشاره به استقبال بخش خصوصی در ساخت جایگاههای CNG که به سوختگیری سریع و آسان خودروها کمک خواهد کرد،افزود:هم‌اکنون ۵۴ باب جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در جنوب آذربایجان‌غربی فعال است و هفت باب نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است که با بهره‌برداری از آنها تعداد جایگاه های سوخت سی‌ان‌جی به ۶۱ باب می‌رسد.

تاکنون شش هزار و ۲۷۹ دستگاه خودرو عمومی به صورت رایگان در آذربایجان غربی گازسوز شده که از این حیث این استان رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود