میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » کشف اجزای شکار از عامل انتشاردهنده تصاویر تخلف شکار و صید در میاندوآب

کشف اجزای شکار از عامل انتشاردهنده تصاویر تخلف شکار و صید در میاندوآب

در تاریخ : 23 دی 1399
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,121
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir): 
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب گفت: فرد متخلفی که تصاویر متعددی از شکار و صید غیرمجاز خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

بقالی افزود: در پی انتشار مکرر تصاویر تخلف شکار و صید این متخلف در فضای مجازی که موجب خدشه دار شدن اذهان عمومی و دوستداران طبیعت و حیات وحش شده بود، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان موفق به شناسایی فرد متخلف شدند.
وی گفت:با پیگیری و کشف ابعاد این تخلف، ضمن اخذ مجوز بازرسی منزل از سوی مقام ذیصلاح قضایی، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی،شش قطعه کبک، چهار قطعه باقرقره، حدود هشت کیلو گوشت شکار پرنده، تعدادی آلات و ادوات صید و شکار شامل دو رشته تور ماهیگیری، دو قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ و متعلقات از منزل این متخلف باسابقه کشف شد.

بقالی گفت: شکارچی متخلف با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد و از بابت ضرر و زیان متعلقه به محیط زیست مستلزم به پراخت بیش از ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد که با دادخواست قضایی و پیگیری های حقوقی قابل وصول می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب با تاکید بر اثرات سوء اجتماعی انتشار این گونه تصاویر در فضای مجازی و تقبیح آن، خاطر نشان کرد: در سال جاری این دومین تخلفی است که در حوزه فضای مجازی در این  شهرستان شناسایی و پیگیری شده و در آینده نیز چنین افرادی از مجازات‌های قانونی این اقدام ناگوار در امان نخواهند بود.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود