اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » کشف ۲۰۵۶ حلب روغن موتور احتکار شده در میاندوآب

کشف ۲۰۵۶ حلب روغن موتور احتکار شده در میاندوآب

در تاریخ : 25 فروردین 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,140
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛
سرپرست اداره صمت میاندوآب از کشف ۲۰۵۶ حلب روغن موتور که توسط عاملین توزیع عمده بصورت غیر مجاز نگهداری و انباشت شده بود،خبر داد

اکبر اسدی، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب در جمع خبرنگاران گفت: بدنبال التهابات اخیر در بازار روغن موتور و نارضایتی و گزارشات واصله همشهریان عزیز بازرسان اداره صمت توانستند حسب بررسی های نامحسوس میدانی از واحدهای توزیعی عمده روغن به مقدار ۲۰۵۶ حلب روغن موتور که بصورت مخفیانه با اهداف سودجویی انباشت و نگهداری می شد را کشف و پرونده متخلفین را تحویل محاکم نمایند .
وی افزود: در جریان این طرح از ۱۲واحد صنفی روغن موتور بازرسی صورت گرفت که برای چهار واحد توزیعی و عامل عمده پخش پرونده تخلفاتی به ارزش ریالی ۶ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال و برای چهار واحد خرده فروشی و تعویض روغن پرونده با ارزش ریالی ۱۶ میلیون ریال تنظیم و جهت صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد .
اسدی اظهار کرد : اخفاء و امتناع از عرضه کالا در صدر تخلفات این واحدها قرار دارد که در کنار آن برای واحدهای دیگر پرونده تخلفاتی با عناوین گرانفروشی ، عدم صدور صورت حساب و عدم درج قیمت و نصب نرخنامه تنظیم و به تعزیرات حکومتی معرفی شد .
اسدی با اشاره به افزایش تقاضا برای انواع روغن موتور در سطح بازار به ویژه در خودرو های بنزین سوز گفت : زمینه برای فعالیت افراد سودجو مهیا شده و متهمین با امتناع از عرضه کالا و یا با عرضه بسیار محدود و قطره چکانی سبب بروز مشکلاتی در سطح عرضه شده بودند که طی بازرسی های به عمل آمده شناسایی و با آنها برخورد شد.
اسدی در ادامه بیان کرد افراد فرصت طلبی که با اهداف سود جویی اقدام به اخفاء و یا احتکار کالا نموده و با اقدامات غیر قانونی خود باعث اخلال در نظام توزیع کالا شوند و نارضایتی عمومی هموطنان عزیز را فراهم کنند منتظر برخورد شدید و قاطع واحد بازرسی و نظارت این اداره باشند .
سرپرست اداره صمت از مردم خواست ، در صورت مشاهده هر گونه تخلف ، موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ به واحد بازرسی اداره صمت گزارش نمایند .
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود