میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » 138درصد افزایش کشت گندم در میاندوآب /مشکل تامین آرد نداریم

138درصد افزایش کشت گندم در میاندوآب /مشکل تامین آرد نداریم

در تاریخ : 25 اردیبهشت 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 597
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب صبح امروز،بهمراه معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار و مسئول واحد بازرسی از نحوه فعالیت نانوایی های مناطق مختلف میاندوآب بمنظور بررسی کیفیت آرد، نان و میزان سهمیه نانوایی ها در راستای خدمات رسانی مطلوب به مردم و جلوگیری از هر گونه تخلف در عرضه نان، بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب، با اشاره به تولید ۵۸ هزار و ۸۵۵ تن محصول گندم در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، گفت: سال گذشته ۲۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان به محصول گندم اختصاص یافته بود و امسال با ۱۳۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۳۵ هزار و ۶۵۱ هکتار از اراضی به زیر کشت گندم رفته است و پیش بینی می شود حدود یکصد هزار تن محصول گندم از اراضی شهرستان میاندوآب تولید شود. از اینرو هیچ مشکلی در تامین آرد نانوایی ها نخواهیم داشت. همچنین دو سیلوی دولتی استان در حال حاضر گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را خریداری می نماید که تاکنون بالغ بر ۵۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان را خریداری نموده است.
علی دیانتی با تاکید بر اینکه کمبود آرد نداریم و نان طبق روال قبل بدون افزایش قیمت در نانوایی ها عرضه می شود؛ خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش تقاضای خرید نان در چند روز اخیر، ۳۰ واحد نانوایی در مناطق پرجمعیت این شهرستان، در دو شیفت صبح و بعد از ظهر، فعالیت می نمایند.
وی با درخواست خودداری مردم از تجمع و ایجاد صف در مقابل نانوایی ها، افزود: قیمت نان افزایش نخواهد یافت و همشهریان می توانند در صورت مشاهده تخلف، شکایات خود را جهت رسیدگی از طریق کارگروه آرد و نان، متشکل از: مدیریت جهاد کشاورزی(۴۵۲۲۷۱۵۲)، اداره صمت (۱۲۴)، اتحادیه نانوایی‌های و اداره آرد و غله (۴۵۲۲۳۷۵۶)اعلام کنند.
علی دیانتی با اشاره به هدفمند سازی یارانه ها و حذف ارز ترجیحی اظهار داشت؛ بمنظور جلوگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب از شرایط کنونی حاکم بر بازار و برقرای آرامش، نظارت و بازرسی ها، بر واحدهای صنفی تامین کننده کالاهای اساسی افزایش یافته است.
وی با بیان این مطلب که: هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی از جمله چهار کالایی که در طرح توزیع عادلانه یارانه ها، اصلاح قیمت داشته اند؛ وجود ندارد؛ اظهار داشت: در راستای اجرای قانون انتزاع تکالیف مرتبط با تنظیم بازار و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی از تاریخ اجرای قانون، مقدار ۹۳۹ تن انواع کالاهای اساسی، شامل: ۵۴۸ تن برنج، ۶۸ تن قند، ۱۸۸ تن شکر، ۹۱ تن مرغ، ۲۴ تن گوشت قرمز، ۸ تن تخم مرغ و ۲۰ تن روغن صنف، به نرخ دولتی تهیه و توسط بازرسان جهاد کشاورزی از طریق واحدهای صنفی در سطح شهرستان توزیع شده است.
علی دیانتی افزود: مقدار ۸۲ تن و ۲۴۰ کیلوگرم آرد یارانه ای شامل ۲۰۵۶ کیسه ۴۰ کیلویی، توسط بازرسان جهاد کشاورزی و کالای قاچاق این شهرستان کشف و پس از طی مراحل قانونی و انجام هماهنگی لازم با ارگانهای مربوطه، در بین واحدهای نانوایی شهرستان توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: با عنایت به اینکه کشتار مرغ، شبانه انجام می گیرد پایش و رصد تولید و عرضه گوشت مرغ بصورت شبانه روزی تداوم دارد و کارشناسان جهاد کشاورزی هر شب با حضور در کشتارگاه صنعتي طیور سیمین بال این شهرستان بر کشتار و توزیع مرغ گرم و بررسی مطابقت حواله های صادره جهت تحویل مرغ زنده به کشتار گاه با محصول استحصالی نظارت می نمایند و روزانه حدود ۲۲ تن از این کشتارگاه، گوشت گرم مرغ استحصال و روانه بازار می شود؛ این در حالی است که نیاز روزانه شهرستان به گوشت مرغ، ۱۶ تن می باشد، از اینرو هیچ مشکلی در تامین گوشت مرغ مورد نیاز شهرستان نداریم.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود