میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » کمبود آب کشت پاییزه در آذربایجان غربی را تهدید می کند

کمبود آب کشت پاییزه در آذربایجان غربی را تهدید می کند

در تاریخ : 23 تیر 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 478

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: برای کشت پاییزه مشکل جدی آب به قوت خود باقی است و لازم است جهاد کشاورزی استان نیز در این خصوص تدابیری اندیشیده و اقداماتی انجام دهد.

مجید دستگاهی در شورای حفاظت از منابع آب، با اشاره به وضعیت بارندگی های استان طی سال آبی جاری گفت: متاسفانه محقق نشدن بارندگی های پیش بینی شده و نبود ذخیره برفی مناسب موجب کاهش چشمگیر آب مخازن سدها شده است.

او تاکید کرد: مدیریت صحیح در برنامه منابع و مصارف سدهای استان برای تامین آب شرب مطمئن و در مرحله بعد تامین حقابه کشاورزی از رئوس برنامه های مدیریتی دستگاههای اجرایی متولی آب استان باید باشد. همچنین به لحاظ تامین آب کشاورزی و شرب منطقه و استان های همجوار باید تصمیمات راهبردی در جهت گذر از بحران کم آبی اتخاذ شود.

 دستگاهی افزود: در بهار امسال با تمهیدات لازم و آینده نگری دقیق چالش آبی موجود تا حدودی مدیریت شد و شرایط برای گذراز فصل تابستان فراهم شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اظهار کرد:  برای کشت پاییزه مشکل جدی آب به قوت خود باقی است و لازم است جهاد کشاورزی استان نیز در این خصوص تدابیری اندیشیده و اقداماتی انجام دهد.

در ادامه قندهاری رئیس حوضه آبریز دریاچه ارومیه و ارس شرکت مدیرت منابع آب ایران نیز گفت: با توجه به کاهش وضعیت بارندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل، شرکت آب منطقه ای آب شرب و کشاورزی را در اولویت خود قرار داده است و با توجه به حساسیت موضوع توانست حداقل های آب را حفظ کند تا امسال با تنش آبی مواجه نشویم.

تهیه و تنظیم خبر؛ فریده چتری
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود