میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » مکانیابی ایجاد مناطق ویژه شنا در حریم بستر جیغاتی در حال انجام است

مکانیابی ایجاد مناطق ویژه شنا در حریم بستر جیغاتی در حال انجام است

در تاریخ : 29 تیر 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 557

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با محوریت پیشگیری از غرق شدگی در رودخانه ها و تالاب‌های شهرستان برگزار شد.

فرماندار میاندوآب در این جلسه گفت؛متأسفانه آمار غرق شدگی های در زرینه رود، رو به افزایش است، جوانان شهرستان بدلیل کمبود اماکن ورزشی و تفریحی تصمیم به شنا در رودخانه ها میگیرند که عدم آشنایی با محل و فنون شنا موجب غرق شدگی جوانان و عزادار شدن خانواده ها می شود .


علی پیام گفت؛ اغلب اماکن ورزشی در گذشته به بخش خصوصی واگذار شده و چون بخش خصوصی بدنبال کسب درآمد است شاهد هزینه های بالا برای استفاده از اماکن ورزشی و استخرها هستیم که خود باعث هدایت جوانان به شنا در رودخانه ها می شود، از اداره ورزش و جوانان انتظار داریم اقدامات لازم برای جلوگیری از ادامه این روند را انجام دهند.

وی ادامه داد: تخریب بستر رودخانه و قاچاق مصالح رودخانه ای نیز باعث غرق شدگی می شد که با همت شورای تأمین شهرستان و همکاری دستگاه قضایی تاراج مصالح و تخریب بستر رودخانه متوقف گردید .


فرماندار میاندوآب ابراز امیدواری کرد؛ با تعامل امورآب، شهرداری و میراث فرهنگی مکانیابی مناسب برای ایجاد مناطق ویژه شنا در حریم بستر رودخانه زرینه رود با رعایت استانداردهای لازم انجام شود تا مردم بتوانند با اطمینان خاطر از تفریحات آبی بهره مند گردند.


علی پیام تجهیز آتش‌نشانی، هلال احمر و ایجاد گروه نجات غریق را در اولویت کاری کاری اعلام کرد و گفت: مدت زمان حضور در محل حادثه نیز باید به حداقل برسد.


وی گفت: هر مدیری که در دولت مردمی دکتر رییسی قبول مسئولیت کند باید بدور از منافع شخصی تنها بفکر خدمت به مردم باشد، مدیرانی که توان خدمت ندارند و نمی توانند منافع شخصی خود را کنار بگذارند استعفا دهند.


فرماندار میاندوآب همچنین از اعضای شورای شهر هم انتقاد کرد و گفت؛ باید از برخورد سلیقه ای با سرمایه گذاران بپرهیزیم، نیازمند جذب سرمایه گذار برای احداث اماکن ورزشی و تفریحی در حریم بستر رودخانه های زرینه رود و لیلان چای هستیم و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان نیز موظف هستند برای جذب سرمایه گذار از طریق فراخوان عمومی و در چهارچوب قانون اقدام کنند.


گفتنی است، در روزهای اخیر دست کم 6 نفر در رودخانه های شهرستان غرق شده اند و جان خود را از دست داده اند و همین امر اهمیت تعیید محل مناسب برای شنا در ایام گرم فصل را نشان می دهد که می تواند موجی جذب گردشگر از شهرها و استان های دیگر هم شود.


تهیه و تنظیم خبر؛ فریده چتری

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود