اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » نوزاد عجول در آمبولانس ۱۱۵ میاندوآب به دنیا آمد

نوزاد عجول در آمبولانس ۱۱۵ میاندوآب به دنیا آمد

در تاریخ : 26 مرداد 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,130


پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛

مدیر شبکه بهداشت و درمان مياندوآب گفت: مادر باردار اهل  یکی از روستاهای شاهین‌دژ، قبل از رسیدن به بیمارستان در آمبولانس پایگاه فوریت های پزشکی میاندوآب بچه خود را به دنیا آورد.


 شهرام احمدی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ساعت ۲۲ و ۴۲ دقیقه شب گذشته گزارشی مبنی بر زایمان قریب‌الوقوع، پارگی کیسه آب و دردهای شدید زایمانی مادر باردار و خروج ناقص نوزاد دختر در مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ میاندوآب دریافت می‌شود.


وی با بیان اینکه تکنسین های اورژانس بلافاصله به محل فوریت اعزام شدند، افزود: کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بعد از اقدامات اولیه، مادر باردار را به آمبولانس منتقل و به سمت بیمارستان حرکت می کنند.


وی اضافه کرد: بنا به اطلاعات کسب شده از پرسنل شیفت آقایان فرشید حیدری و علی اسدی، این مادر باردار در مراحل نهایی زایمان بود و نوزاد عجول در مسیر و در آمبولانس اورژانس ۱۱۵ متولد شد.


مدیر شبکه بهداشت و‌درمان میاندوآب ادامه داد: این نوزاد ۹ ماهه که در حین زایمان فقط سر و گردن از مادر خارج شده بود، با مهارت پرسنل اورژانس مادر و نوزاد از مرگ حتمی نجات یافتند.


 احمدی با قدردانی از پرسنل اورژانس که جان این مادر باردار و نوزاد ۲۸۰۰ گرمی را نجات دادند اضافه کرد: مادر و نوزاد بعد از ارائه خدمات پزشکی متناسب از جمله ساکشن کلمپ بند ناف خشک و گرم کردن نوزاد هر دو را صحیح و سالم و با وضعیت عمومی مطلوب تحویل زایشگاه بیمارستان حضرت فاطمه(س) دادند.


شایان ذکر است این نوزاد دختر سومین فرزند خانواده بوده و از اهالی روستاهای نزدیک شهرستان شاهیندژ می‌باشد.


خبرنگار؛ رضا محمودی
سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود